Rodzinny SUV za 103 tys. zł działa na Polaków jak magnes. Żaden "chińczyk" nie sprzedaje się u nas tak świetnie

Kiedyś kombi, dziś rodzinny SUV jest często docelowym, samochodowym wyborem polskich familii. Z racji często dużych kosztów takich inwestycji, Polacy coraz częściej zwracają się w stronę chińskich producentów, które przy niskiej cenie oferują satysfakcjonującą dla wielu jakość. Spośród modeli z chińskim rodowodem w Polsce dominuje szczególnie jeden.

MG HS / wnętrze / rodzinny SUV
Podaj dalej

Który chiński producent radzi sobie najlepiej w Polsce?

Chińscy producenci coraz śmielej wkraczają na polski rynek. Entuzjazmu dodaje im obserwowanie sukcesu, o jakim można mówić w przypadku marki MG. Ta słynna brytyjska marka odrodzona przez chiński koncern SAIC Motor z miesiąca na miesiąc radzi sobie w Polsce coraz lepiej. Jak można przeczytać na blogu Otomoto, do maja włącznie MG Motor sprzedało w Polsce blisko 2 tys. samochodów (1 918 szt.).

MG3 Hybrid+ wnętrze 2024
MG to najpopularniejszy chiński producent aut w Polsce. // fot. MG Motor

Być może nie jest to wskaźnik imponujący w skali całego rynku aut osobowych, ale tempo wzrostu już robi wrażenie. Jeszcze niecałe dwa miesiące temu pisaliśmy, że MG Motor pochwaliło się sprzedażą tysiąca egzemplarzy w Polsce. To rezultat liczony od grudnia ubiegłego roku, gdy marka uruchomiła sprzedaż w naszym kraju.

Teraz wynik, który chiński producent wypracował w około 5 miesięcy, udało się niemal podwoić w 1 miesiąc. O tym, że maj był udany dla MG pisaliśmy już kilka dni temu. Tylko wśród klientów indywidualnych (dane PZPM) była to 9 najpopularniejsza marka aut osobowych za sprawą 425 nowych rejestracji. W tej grupie klientów był to lepszy wynik m.in. od Mazdy (412), Audi (397), Opla (337) czy Nissana (167).

MG HS SUV
MG HS to polski bestseller chińskiej marki. // fot. MG Motor

Rodzinny SUV najczęstszym wyborem

W maju 2024 r. sami klienci indywidualni zarejestrowali 230 egzemplarzy MG HS, który jest najpopularniejszym „chińczykiem” w Polsce. Z danych, do których dotarło Otomoto wynika, że w pół roku MG sprzedało 999 szt. tego modelu. To ponad połowa sprzedaży całej marki w naszym kraju. Choć chińscy producenci przyciągają niskimi cenami, to najlepiej sprzedaje się u nas… najdroższy model MG. Ten rodzinny SUV kosztuje bowiem od 103 800 zł.

Obecnie w Polsce można kupić jedynie benzynowego HS-a. W Europie Zachodniej oferowana jest też odmiana hybrydowa. Klienci w naszym kraju bardzo chętnie stawiają jednak na w pełni spalinową odmianę (silnik 1.5T-GDI 162 KM), na którą producent daje 7 lat gwarancji (150 tys. km). Przy cenie od 103 800 zł dostajemy już duże ekrany multimedialne, czujnik deszczu, czujniki parkowania z kamerą i alufelgi. Najdroższa wersja m.in. z panoramicznym dachem czy kamerą 360 stopni nie przekracza 117 200 zł dla opcji z manualną skrzynią biegów.

MG HS / tył
Rodzinny SUV do końca maja 2024 r. zanotował niemal tysiąc rejestracji w Polsce. // fot. MG Motor

Na ulicach spotkamy coraz więcej MG

Jednak inne modele chińskiego producenta także mają tendencję wzrostową. Zwłaszcza miejski SUV MG ZS za 79 800 zł na koniec maja miał już 764 rejestracje. W elektrosceptycznej Polsce udało się też sprzedaż 155 elektrycznego MG4. Teraz MG Motor dołożyło do polskiej oferty hybrydowego hatchbacka MG3. Cennik tego auta zaczyna się od 87 950 zł.

Przeczytaj również