Polska policja odbiera nowe BMW za ponad 5 mln złotych! Mają 4 sekundy do setki i LED-owe bomby. Już wypisuj sobie mandat

Polska policja odbiera nowe BMW za ponad 5 mln złotych! Mają 4 sekundy do setki i LED-owe bomby. Już wypisuj sobie mandat

Policja ma nowe BMW

Podaj dalej

Piratom drogowym w Polsce będzie jeszcze trudniej uniknąć mandatów. Policja odbiera nową „broń”, przed którą trudno będzie im uciec. To szybkie i zwinne maszyny od BMW, za które służby płacą ponad 5 mln złotych.

136-konne BMW setkę rozwijają w 4 sekundy

Do jednostek policji w całej Polsce dostarczane są kolejne egzemplarze, których w sumie będzie 91 szt. Odbiory mają już za sobą komendy z Katowic, Częstochowy, Sosnowca i Rzeszowa. To znane i lubiane przez mundurowych w całej Europie motocykle BMW R 1250 RT.

Policyjne BMW R 1250 RT
fot. slaska.policja.gov.pl

Z całym ekwipunkiem konstrukcje ważą 280 kg, co z mocą 136 KM i 143 Nm maksymalnego momentu obrotowego pozwala na sprint do setki w 4 sekundy. Prędkość maksymalna to trochę ponad 200 km/h, ale ich dynamika pozwala „zrywać się” szybciej niż samochody sportowe. Gdy pościg nie jest konieczny, jazdę ułatwia adaptacyjny tempomat.

Motocykle do zadań specjalnych

Ponieważ są to maszyny przystosowane dla służb, nie brakuje tu kufra z centralą radiową oraz odblaskowego oznakowania. Zamontowano też nowoczesne „bomby”, czyli sygnały świetlno-dźwiękowe w technologii LED. Komfort użytkowania zapewniają podgrzewane manetki i siedzenie. BMW wygrało przetarg, oferując 91 motocykli za łącznie 5,1 mln zł.

Policyjne BMW R 1250 RT
fot. slaska.policja.gov.pl

Te szybkie i zwinne „bestie” trafią oczywiście przede wszystkim do wydziałów ruchu drogowego. Pomogą wyłapywać drogowych przestępców w utrudnionych warunkach, gdy przykładowo droga jest zakorkowana. Motocykle BMW będą też wspierać działania, np. przy zabezpieczaniu imprez.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News