Polacy oszaleli na punkcie tej promocji na stacjach Shell! Duży rabat na diesel i benzynę aktywuje się paroma kliknięciami

Tegoroczne wakacje, mimo wysokich cen paliw, stoją pod znakiem prześcigających się promocji różnych stacji paliw. Aktualnie Polacy bardzo chętnie korzystają zwłaszcza z dużego rabatu na diesel i benzynę na stacjach Shell. Aplikacja tej sieci jest jedną z najczęściej pobieranych w Polsce, a prosta i szybka rejestracja ośmiela do korzystania z niej przez nowych klientów.

Stacja Shell i rabat na diesel i benzynę
Podaj dalej

Warunki promocji na stacjach Shell są wyjątkowo atrakcyjne. Jeśli zarejestrujemy się w programie lojalnościowych Shell Clubsmart otrzymujemy całą listę korzyści z rabatem -30 gr na litrze za diesel (Shell FuelSave Diesel) i benzynę (Shell FuelSave 95). Polacy doceniają także to, że promocja nie posiada żadnych limitów liczby transakcji. Jednorazowo można zatankować 50 litrów, a to i tak dla wielu kierowców oznacza tankowanie do pełna.

Kierowcy chwalą rabat i aplikację

Dziś sprawdziłem, czy nie będąc nigdy wcześniej zarejestrowany w Shell Clubsmart, można szybko z telefonu aktywować rabat. Wyszukałem zatem aplikację Shell Clubsmart w sklepie Google Play i od razu rzuciło mi się w oczy, że jest to jedna z najpopularniejszych aplikacji w Polsce. Obecnie zajmuje 3. miejsce w kategorii Mapy i Nawigacje, ustępując tylko Boltowi i Yanosikowi. Wyprzedza za to tak popularne apki jak Jakdojade czy Uber.

Dystrybutor Shella
fot. Marcin Zabolski

Spośród aplikacji w ścisłej czołówce jest też najwyżej ocenianą, bowiem ma średnią notę aż 4,9. Faktycznie aplikacja jest bardzo intuicyjna i cały proces pierwszej rejestracji zajmuje 2 minuty. Program nie prosi też o zbyt dużo danych (imię, nazwisko, data urodzenia). Następnie możemy albo dołączyć swoją plastikową kartę Shell Clubsmart albo utworzyć nową, wirtualną. Natychmiast po tym na wskazany e-mail przychodzi wiadomość z potwierdzeniem rejestracji.

Od tej pory karta, a zarazem rabat na paliwo były już aktywne. Sprawdziłem to w praktyce, bo po zatankowaniu w Łodzi 40,41 l benzyny Shell FuelSave 95 należność wynosiła teoretycznie 300,25 zł (7,43 zł/l). Jednak przy kasie okazałem kod kreskowy wirtualnej karty Shell Clubsmart do zeskanowania. Wówczas stawka za litr zmalała automatycznie o -30 gr/l do 7,13 zł/l. Kasjer poprosił ode mnie 288,12 zł, czyli zaoszczędziłem tym 12 zł i 13 gr. Oszczędności w skali miesiąca mogą być zatem naprawdę duże.

Zyskać można o wiele więcej

Okazuje się, że to nie jedyne korzyści wynikające z założenia Shell Clubsmart. Aplikacja umożliwia też zakup hot-doga ze zniżką -20 proc. Przez 6 dni aktywne są także rabaty na inne zestawy gastronomiczne, które na stacjach Shell słynną z dobrej jakości. Podobnie jest zresztą z paliwami, dlatego nie dziwi fakt, że tak wielu ludzi wręcz rzuciło się na aplikację Shell Clubsmart.

Dystrybutor Shell w Polsce
fot. Marcin Zabolski

W aplikacji mamy też przypomnienie o innej, niezwykle lubianej akcji Shell w Polsce. W wybrane dni tygodnia można bowiem zatankować paliwa premium w cenie paliw podstawowych. Chodzi o diesel i benzynę z dodatkami uszlachetniającymi, które pomagają oczyścić silnik i układ paliwowy z osadów nagaru. Taka kuracja sprawia, że samochody często odzyskują wigor sprzed lat. We wtorki taniej zatankujemy wzbogaconą benzynę Shell V-Power 95, a co czwartek ulepszony olej napędowy Shell V-Power Diesel. Pamiętać należy jednak, że rabat -30 gr/l nie dotyczy paliw klasy premium.

Przeczytaj również