Pachnie sensacją! Mistrz świata liczył na spacerek, a dostaje łomot od "skrzydłowego". Polacy walczą jak lwy! [WYNIKI + WIDEO]

Pachnie sensacją! Mistrz świata liczył na spacerek, a dostaje łomot od "skrzydłowego". Polacy walczą jak lwy! [WYNIKI + WIDEO]

Thierry Neuville liderem Rajdu Katalonii

Podaj dalej

W Hiszpanii zakończył się pierwszy etap Rajdu Katalonii, który zwiastuje duże emocje na dalszą część przedostatniej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata (WRC). Walka o tytuł zapowiada się niezwykle pasjonująco, ponieważ faworyci są w lekkich tarapatach. Podczas piątkowego etapu nie brakowało spektakularnych wypadków oraz wspaniałej postawy Polaków.

Ogier traci grunt pod nogami

Po sześciu odcinkach specjalnych najszybszym duetem jest załoga Hyundaia i20 Coupe WRC – Thierry Neuville / Martijn Wydaeghe. Belgowie wygrali 4 odcinki specjalne, 1 wspólnie z rewelacją poranka Elfynem Evansem i Scottem Martinem (Toyota Yaris WRC). Obie ekipy dzieli po pierwszym dniu tylko 0,7 sekundy.

Elfyn Evans był rewelacją poranka w Katalonii

Na trzeciej pozycji widnieją Sébastien Ogier i Julien Ingrassia (Toyota Yaris WRC), którzy liczyli na spacerek w drodze po zapewnienie sobie ósmego tytułu. Tymczasem siedmiokrotni mistrzowie świata nie mają argumentów w walce z Evansem i Martinem, którzy wciąż mogą wyprzedzić Francuzów w punktacji sezonu. Na razie aktualny czempion musi odpierać ataki czwartych Daniego Sordo i Cándido Carrery (Hyundai i20 Coupe WRC), którzy czają się 5,4 sekundy za ich plecami.

Wypadki Tänaka i Katsuty

Czołową piątkę kompletują najwolniejsi w ekipie Toyoty, Kalle Rovanperä i Jonne Halttunen. Finowie w pierwszej części dnia pojedynkowali się głównie z Ottem Tänakiem i Martinem Järveoją, ale Estończycy rozbili Hyundaia na OS4. Załogi Fordów Fiesta WRC – Adrien Fourmaux / Alexandre Coria oraz Gus Greensmith / Chris Patterson utrzymują za sobą załogi satelickiego zespołu Hyundaia – Olivera Solberga z Craigem Drewem i Nila Solansa i Marca Martíego. W stawce po OS1 odpadł Takamoto Katsuta i Aaron Johnston, którzy po błędzie w notatkach rozbili Yarisa WRC.

1
🇧🇪Neuville Thierry – Wydaeghe Martijn
Hyundai i20 Coupe WRC
1:01:26.6
2
🇬🇧Evans Elfyn – Martin Scott
Toyota Yaris WRC
+0.7
+0.7
3
🇫🇷Ogier Sébastien – Ingrassia Julien
Toyota Yaris WRC
+19.4
+18.7
4
🇪🇸Sordo Dani – Carrera Cándido
Hyundai i20 Coupe WRC
+24.8
+5.4
5
🇫🇮Rovanperä Kalle – Halttunen Jonne
Toyota Yaris WRC
+38.0
+13.2
6
🇫🇷Fourmaux Adrien – Coria Alexandre
Ford Fiesta WRC
+1:10.2
+32.2
7
🇬🇧Greensmith Gus – Patterson Chris
Ford Fiesta WRC
+1:28.9
+18.7
8
🇸🇪Solberg Oliver – Drew Craig
Hyundai i20 Coupe WRC
+1:55.6
+26.7
9
🇪🇸Solans Nil – Martí Marc
Hyundai i20 Coupe WRC
+2:30.5
+34.9
10
🇫🇷Camilli Eric – Vilmot Maxime
Citroën C3 Rally2
+3:50.5
+1:20.0

Kajto w top3

Czołową dziesiątkę generalki zamykają liderzy WRC2, Eric Camilli / Maxime Vilmot (Citroën C3 Rally2). Tylko 5,7 sekundy tracą do nich przewodzący stawce WRC3, Emil Lindholm i Reeta Hämäläinen (Škoda Fabia Rally2 evo). Za jego plecami o drugą lokatę pojedynkują się Pepe López i Borja Rozada oraz Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak (obie także w Fabiach). Polacy, którzy walczą o mistrzostwo WRC3 tracą do drugiego miejsca tylko 0,3 sek., a do prowadzących Finów 15,2 sek. Duet Lotos Rally Team przez większą część dnia utrzymywał się na pozycji wiceliderów, zapisując na swoje konto jedno zwycięstwo oesowe (OS3).

Kajetanowicz w top3 WRC3

1
🇫🇮Lindholm Emil – Hämäläinen Reeta
Škoda Fabia Rally2 evo
1:05:22.8
2
🇪🇸López Pepe – Rozada Borja
Škoda Fabia Rally2 evo
+14.9
+14.9
3
🇵🇱Kajetanowicz Kajetan – Szczepaniak M.
Škoda Fabia Rally2 evo
+15.2
+0.3
4
🇬🇧Ingram Chris – Whittock Ross
Škoda Fabia Rally2 evo
+40.6
+25.4
5
🇪🇸Solans Jan – Sanjuan de Eusebio R.
Citroën C3 Rally2
+59.4
+18.8

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News