OMM Drive Super S Cup: Urzędujący mistrz Polski przypomniał o sobie na długim dystansie

OMM Drive Super S Cup: Urzędujący mistrz Polski przypomniał o sobie na długim dystansie

Podaj dalej

Dwugodzinny wyścig endurance zakończył drugi tegoroczny weekend Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W stawce pucharowych Mini, najszybsi okazali się Marcin Olejniczak i aktualny mistrz Polski OMM Drive Super S Cup – Jacek Cichopek.

Tego się nie zapomina

Dla triumfatora ubiegłego sezonu nie jest to udany początek sezonu. Kierowca z Rybnika wziął udział tylko w inauguracyjnym wyścigu tegorocznych mistrzostw. Dziś udało mu się przypomnieć o tym, że nie zapomniał jak skutecznie prowadzić pucharowe Mini Coopera S R53. Zrobił to nie tylko zwycięstwem, ale i best lapem.

OMM Drive Super S Cup (Tor Poznań)
fot. Grzegorz Kozera

Jacek Cichopek wraz z Marcinem Olejniczakiem zdołali zdublować drugich w pucharowej stawce, Michała Molskiego i Toona Knapena. Wirtualne podium wśród użytkowników Mini R53 z OMM Drive zdobyli Konrad Nowak-Ignatowski i Damian Stachowiak. Walka o drugi stopień „podium” rozstrzygnęła się różnicą 2,313 sekundy.

Pole position nie pomogło

Zdobywcy wirutalnego pole position w OMM Drive Super S Cupie, Adam Krakuszewski i Damian Lempart uzyskali czwarty wynik w swojej stawce. Mety długiego dystansu nie osiągnęli Robert Boruszak i zwycięzca dzisiejszego sprintu, Tomasz Pawlaczyk. Na starcie endurance’u nie zdołali pojawić się tylko Tomasz Kulczyński i Maciej Łaszkiewicz.

Podium OMM Drive Super S Cup

Wyniki wyścigu endurance (tylko pucharowe Mini)

Mini Super S Cup - wyniki wyścigu endurance

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News