OMM Drive Super S Cup: Boruszak przed mistrzem w kwalifikacjach

OMM Drive Super S Cup: Boruszak przed mistrzem w kwalifikacjach

Podaj dalej

Na Torze Poznań wystartował sezon Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W prestiżowym OMM Drive Super S Cup kwalifikacje do pierwszego wyścigu padły łupem Roberta Boruszaka.

Poznaniak w czasówce zaskoczył samego mistrza Polski, Jacka Cichopka. Boruszak już na początku sesji wykorzystał świeży komplet opon ustanawiając poprzeczkę na poziomie 1:50,057. W najlepszej próbie Cichopek w pucharowym Mini Cooperze S R53 był o 0,307 sekundy wolniejszy.

W popołudniowym wyścigu drugi rząd utworzą Bartosz Alejski (drugi wicemistrz Polski) oraz Tomasz Pawlaczyk, który ze zwycięzcą kwalifikacji utworzy jutro duet w wyścigu długodystansowym. Czołową szóstkę skompletowali Adam Dębicki i Tomasz Augustyniak, zamykających grubę kierowców, którzy przejechali 4,083-kilometrową nitkę w czasie poniżej 1 minuty i 52 sekund.

Stawka kierowców OMM Drive Super S Cup 2020 - 1. runda
Stawka kierowców OMM Drive Super S Cup 2020 – 1. runda

Warto dodać, że pierwszy weekend sezonu rozpoczął się z imponującą frekwencją 16 kierowców. Rywalizacja w identycznych samochodach przy stosunkowo niskich kosztach sprawia, że OMM Drive Super S Cup staje się coraz popularniejszy w Polsce.

OMM Drive Super S Cup 2020 – kwalifikacje do 1. rundy

OMM Drive Super S Cup 2020 - 1. runda kwalifikacje
OMM Drive Super S Cup 2020 – 1. runda kwalifikacje

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News