Od dziś te stacje paliw oferują najtańsze paliwo! Polacy mogą na nich zatankować diesel, benzynę i LPG za śmiesznie niską cenę

Wydatki na paliwo wciąż stanowią spore obciążenie dla budżetu Polaków. Jednak są stacje, na których tankowanie jest naprawdę tanie. Z najnowszego raportu e-petrol.pl dowiadujemy się gdzie dokładnie można pojechać po najtańszy diesel, benzynę i LPG.

Diesel, benzyna, LPG najtaniej w Polsce
Podaj dalej

Paliwo w Polsce i tak w miarę tanie

W połowie stycznia kierowcy w Polsce generalnie nie mogą narzekać na ceny paliw. Średnie ogólnopolskie stawki poszły w większości przypadków w dół.

benzyna diesel ceny paliw paliwo
fot. freepik.com – natalia.g

Najmocniej w przypadku benzyny 98-oktanowej, bo 7 gr/l do poziomu 7,32 zł/l. Jednak już benzyna Pb95 potaniała o 2 gr/l i kosztuje średnio 6,54 zł/l.

Sporo, bo o 5 gr/l tańszy jest diesel, za który płaci się średnio 7,63 zł/l. Podrożało jedynie LPG, ale tylko o symboliczny grosz na litrze, co raczej jest dobrą wiadomością po poprzednich skokowych podwyżkach.

Gdzie najtaniej po diesel, benzynę i LPG?

Jednak bez problemu można w Polsce zatankować paliwo poniżej średniej. W tym celu można udać się do województwa łódzkiego lub warmińsko-mazurskiego. Oba oferują najtańsze LPG w kraju, bo średnio po 3,10 zł/l. To 4 gr/l poniżej średniej i aż 13 gr/l taniej od stawek na Dolnym Śląsku (3,23 zł/l).

Paliwa tańsze od 5 grudnia
fot. freepik.com – irenemiller

W Łódzkiem najtaniej w Polsce zatankujemy też benzynę 95-oktanową. Tam Pb95 kosztuje średnio tylko 6,42 zł/l, czyli 12 gr/l poniżej średniej. Jednak względem cen na Opolszczyźnie (6,61 zł/l) ta różnica sięga aż 19 gr/l.

Natomiast obecnie woj. warmińsko-mazurskie oferuje skrajnie najtańszy olej napędowy w kraju. Tam średnia cena za diesel to jedyne 7,48 zł/l. To aż 15 gr/l poniżej średniej, ale i 25 gr/l taniej niż w woj. opolskim (7,73 zł/l).

Źródło: e-petrol.pl

Przeczytaj również