Nowe przecieki o stanie zdrowia Sebastiena Ogiera po wypadku w Polsce. Co z występem w kolejnej rundzie WRC?

Występu Sebastiena Ogiera w nadchodzącej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata (WRC) nadal ostatecznie nie potwierdzono. Ośmiokrotny mistrz świata jest zgłoszony do Rajdu Łotwy (18-21 lipca), ale fabryczny zespół Toyoty milczy na temat jego stanu zdrowia po wypadku Francuza przed Rajdem Polski. Jednak światło na ten temat mogą rzucać dzisiejsze wydarzenia.

Julien Ingrassia / Sebastien Ogier / wywiad Sebastiena Ogiera / WRC
Podaj dalej

Minęły 2 tygodnie od wypadku

Przypomnijmy, że Toyota musiała wycofać Sebastiena Ogiera, gdy 25 czerwca na zapoznaniu z trasą Rajdu Polski, 40-latek zderzył się czołowo z Fordem Mondeo. Gwiazdor WRC spędził noc w szpitalu, ale następnego dnia wypisano go do domu. Większych obrażeń nie odnotowano w przypadku pilota Vincenta Landaisa oraz osób ze wspomnianego Mondeo. Co prawda, jak informowaliśmy, jego kierowca zmarł tydzień po wypadku, ale nie udowodniono związku między zdarzeniami.

Ogier z kołnierzem ortopedycznym odleciał odrzutowcem do domu w Niemczech zanim rozpoczął się ORLEN 80. Rajd Polski. Szef teamu Toyoty, Jari-Matti Latvala informował, że decyzja o występie w Rajdzie Łotwy uzależniona jest od wyników badań. Wgląd do nich musi mieć delegat FIA. Jednak do tej pory nie wydano żadnego nowego komunikatu w tej sprawie. W teorii nie trzeba, bo Francuz widnieje na liście zgłoszeń do Rajdu Łotwy. Zapoznanie z trasą rozpocznie się w najbliższy poniedziałek.

Sebastiena Ogiera widziano u boku… Jasia Fasoli

Jednak obecnie wydaje się, że do Łotwy nie będzie trzeba ściągać zastępstwa za Sebastiena Ogiera. W Rajdzie Polski pilnie sprowadzono na miejsce Kallego Rovanperę, który zresztą wygrał polską rundę WRC. O tym, że ze zdrowiem Ogiera może być już naprawdę dobrze przekonują dzisiejsze wydarzenia. 40-latek uczestniczył dziś w Goodwood Festival of Speed, jadąc wodorową Toyotą GR Yaris H2. Zwycięzca 60 rund WRC był jednak jej pasażerem, bo za kierownicą zasiadł Rowan Atkinson. Aktor znany z roli kultowego Jasia Fasoli, od dekad dał się poznać jako koneser sportowych samochodów.

„To było trochę nietypowe, ale było to dobre doświadczenie. Dziś podeszliśmy do tego spokojnie” – stwierdził Seb Ogier podczas transmisji na żywo z GFOS. Na event w Wielkiej Brytanii przybyli także aktualny rajdowy mistrz świata Kalle Rovanpera oraz wspomniany szef japońskiego zespołu WRC, Jari-Matti Latvala. Toyota zaprezentuje w Goodwood m.in. hybrydowego Yarisa Rally1, czyli ponad 500-konny samochód rajdowy, którym rywalizuje w WRC.

Przeczytaj również