Na tym samochodzie w przyszłości będzie można zarobić fortunę. Nadchodzi Toyota GR Yaris Rallye!

Większość samochodów szybko traci na wartości. Kiedy stają się rzadkimi klasykami, ich wartość często przewyższa wartość, gdyby były w stanie nowym. Wkrótce na rynku pojawi się ekscytujący pojazd, który może okazać się ciekawą opcją na inwestycję.

Toyota GR Yaris Rallye
Podaj dalej

Jeszcze bardziej rajdowa Toyota

W listopadzie do klientów trafią pierwsze egzemplarze Toyoty GR Yaris. To limitowana seria hot hatcha, który posiada napęd na 4 koła i 3-cylindrowy silnik 1,6 turbo o mocy 261 KM. Pojazd ucieszył miłośników sportów motorowych, a zwłaszcza fanów Rajdowych Mistrzostw Świata. GR Yaris stanowi bowiem bazę pod homologację nowego samochodu rajdowego Toyoty.

Toyota GR Yaris
Toyota GR Yaris

Tak w zasadzie sądzono, ale japoński producent zapowiada jeszcze bardziej limitowaną wersję ekscytującego modelu. W 2021 r. dostępna będzie Toyota GR Yaris Rallye, której produkjcja zostanie ograniczona do 250 egzemplarzy. Cena wciąż nie jest znana, ale wiadomo, że będzie jeszcze bardziej wyczynowa od i tak ekstremalnego GR Yarisa.

Jakie dodatki będzie mieć Toyota GR Yaris Rallye?

Zapowiedzi sugerują, że zawieszenie będzie skonfigurowane bardziej pod rywalizację na torze, niż komfortową jazdę po ulicach. Mechanizmy różnicowe o ograniczonym poślizgu Torsena zostaną wykorzystane na obu osiach cywilnej rajdówki. Na 18-calowych alufelgach BBS znajdą się bardzo wydajne opony Michelin Pilot Sport 4S. Dojdzie do tego adekwatny układ hamulcowy. Wydaje się, że wersja Rallye za ok. 30 lat będzie przedmiotem wielu drogich aukcji.

Przeczytaj również