Koreański SUV wyprzedawany w Polsce za 100 tys. zł. Ma największy bagażnik w swojej klasie i jest dostępny od ręki

Zaledwie 100 400 zł kosztuje obecnie koreański SUV, który może pochwalić się największą przestrzenią bagażową wśród miejskich crossoverów. Chodzi o model SsangYong Tivoli Grand, który jest nieco wydłużoną odmianą modelu Tivoli. Wrażenie robi ustawność bagażnika, do którego po rozłożeniu włożymy nawet nierozkręcony rower.

SsangYong Tivoli Grand / bagażnik / koreański SUV
Podaj dalej

Jak wielka jest ta przestrzeń bagażowa?

Bagażnik Ssangyonga Tivoli Grand robi wrażenie nie tylko po rozłożeniu, gdy tworzy się 1 440 litrów przestrzeni. Już standardowe 720 l to, jak deklaruje wciąż producent, najlepszy wynik w tej klasie C-SUV. Wlicza się do tego specjalną wnęka pod podłogą bagażnika.

SsangYong Tivoli Grand / bagażnik
fot. SsangYong

Po złożeniu tylko jednego oparcia tylnej kanapy pojemność wzrasta do 1 004 l. Złożenie tylko szerszej kanapy zwiększa ten parametr do 1 156 l. Jak widać na zdjęciach prasowych, bez problemu umożliwia to zapakowanie do środka kompaktowej lub większego rozmiaru deski snowboardowej. Tym samym nie będzie trzeba być mistrzem w tetrisa, aby pomieścić się na rodzinny wypad.

Co na wyposażeniu ma ten koreański SUV?

SsangYong Tivoli Grand jest teraz w wyprzedaży w Polsce. Oferowane są już tylko roczniki 2024, które przeceniono o 1 500 zł. W efekcie odmiany w podstawowej wersji wyposażenia Joy z dodatkowym pakietem Comfort można kupić za 100 400 zł. Otrzymujemy w tej cenie wersję benzynową z silnikiem 1.5 (163 KM), który można fabrycznie „zagazować” na LPG. Jednostka z tej oferty współpracuje z manualną, 6-biegową skrzynią biegów, która przenosi napęd na przednią oś. Z systemem stop & go auto zużywa średnio 7,2 l/100 km (pomiar WLTP). To nie jest jakoś mało, ale też nie można powiedzieć, że ten koreański SUV dużo pali.

SsangYong Tivoli Grand
fot. SsangYong

Na niższą cenę wpływa niemetalizowany biały lakier, choć w ładnym kolorze Grand White. Pojazd stoi też na 16-calowych felgach stalowych, więc z pozoru designerskiego szału nie ma. Rekompensować może to dodatkowy pakiet wyposażenia Comfort. Oznacza to, że zyskujemy kilka opcji, które standardowo oferowane są w wyższych opcjach wyposażenia. Przykładowo są to atermiczne szyby boczne w przednich drzwiach (auto nie nagrzewa się zbyt szybko w upalny, słoneczny dzień). Zyskujemy też podwójną podłogę bagażnika i roletę bagażnika na wysokości zagłówków tylnej kanapy.

SsangYong Tivoli Grand / wnętrze
fot. SsangYong

W operowaniu pojazdem pomogą też tylne czujniki parkowania oraz kamera cofania. Obraz z niej zobaczymy na 8-calowym wyświetlaczu multimedialny z systemami Android Auto i Apple CarPlay. Pakiet Comfort to także kierownica regulowana w dwóch płaszczyznach. Wiele udogodnień jest zresztą dawanych już w standardzie, bo SsangYong Tivoli ma w wersji Joy czujnik deszczu czy fotel kierowcy z regulacją wysokości. Przyjacielem podróży będzie z pewnością tempomat, a w przezwyciężeniu porannych przymrozków pomogą podgrzewane lusterka. O takich rzeczach jak port USB czy system bluetooth w 2024 r. chyba już nie trzeba wspominać na tej półce cenowej.

SsangYong Tivoli Grand
fot. SsangYong

Inne oferty wyprzedażowe z rocznika 2024, także te z lepszym wyposażeniem, można samemu sprawdzić tutaj.

Przeczytaj również