Japoński SUV debiutuje w nowej wersji za 109 900 zł. Od 10 czerwca w Polsce duża okazja na bogato wyposażoną hybrydę

Jeśli jakiś japoński SUV podoba się Polakom, to patrząc na wyniki sprzedaży, najpewniej jest to Toyota Yaris Cross. Polskie przedstawicielstwo informuje, ze u dealerów debiutuje model z rocznika produkcyjnego 2024. Niesie on ze sobą kilka zmian, które będzie można przetestować osobiście, bo w dniach 10-15 czerwca Toyota zaprasza na dni otwarte z tym modelem.

Toyota Yaris Cross 2024 / japoński SUV
Podaj dalej

O dniach otwartych w Toyocie trudno dziś nie usłyszeć. Kampanię promującą to wydarzenie da się zobaczyć w wielu mediach. Choć patrząc na sprzedaż Toyoty Yaris Cross, jakiejś szczególnej promocji ten model nie potrzebuje. Według danych IBRM Samar to najpopularniejszy SUV w Polsce i najchętniej wybierany model przez klientów indywidualnych. Polscy dealerzy chcą tym razem pokazać, jakie ulepszenia wprowadzono do nowego rocznika i jak się z nimi jeździ.

Toyota Yaris Cross 2024
fot. Toyota

Jakie zmiany zaszły w Toyocie Yaris Cross w 2024 r.?

Do tej pory Toyota Yaris Cross w specyfikacji 2024 nie była masowo udostępniana do jazd testowych. Ten japoński SUV dysponuje nowym napędem hybrydowym o mocy 130 KM (lub dotychczasowym 116 KM) ze średnim spalaniem 4,4 l/100 km. Miejskiego crossovera można zamówić zarówno z napędem na przód (FWD), jak i inteligentnym napędem na 4 koła (AWD-i).

Zastosowano w nim nową przekładnię i mocniejszy silnik elektryczny MG1 (tzw. generator z ulepszoną jednostką sterującą PCU. Główny silnik elektryczny MG2 ma zwiększone obroty, co wpłynęło na poprawę osiągów. Najszybsza jest 130-konna wersja z silnikiem 1.5 Hybrid i napęd na przód (niższa masa niż AWD-i). Do setki przyspiesza bowiem w 10,7 sekundy.

Toyota Yaris Cross 2024 / wnętrze / nowe cyfrowe zegary
fot. Toyota

W 2024 r. auto zyskało ulepszone systemy wsparcia kierowcy. Dotyczy to zarówno asystentów jazdy, jak i parkowania Toyota T-Mate. Zaimplementowano w nim chociażby najnowszą generację systemu Toyota Safety Sense. Siadając za kierownicą zauważymy nowe cyfrowe zegary, a także najnowszą wersję systemu multimedialnego Toyota Smart Connect. Pełnię możliwości bogatego wyposażenia prezentuje wersja Premiere Edition, którego cena może sięgnąć nawet 158 900 zł.

Najpopularniejszy japoński SUV w promocji

Jednak obecnie Toyota zachęca do skorzystania z dużych promocji na model Yaris Cross. Najnowszą wersję można kupić taniej nawet o 9 300 zł. Taki rabat przysługuje na wspomnianą odmianę Premiere Edition z mocniejszą hybrydą i napędem 4×4. Dzięki zniżce auto w najbogatszej wersji wyposażenia kupimy nawet za 149 600 zł.

Toyota Yaris Cross 2024 / tył
fot. Toyota

Promocja obowiązuje także na wszystkie inne odmiany. Najtańszy poziom wyposażenia Active przeceniono ze 109 900 zł na 104 300 zł. Zyskuje się zatem 5600 zł w przypadku odmiany 116-konnej z napędem na przód. Nowa, 130-konna hybryda jest dostępna przynajmniej z trzecim w hierarchii poziomem wyposażenia Style. Ceny promocyjne zaczynają się od 124 000 zł. Pełny cennik jest dostępny tutaj (plik PDF).

Przeczytaj również