Interesujesz się rajdami? Mamy dla ciebie wspaniałą informację. Znów będzie jak za dawnych dobrych lat

Interesujesz się rajdami? Mamy dla ciebie wspaniałą informację. Znów będzie jak za dawnych dobrych lat

Wojciech Chuchała

Podaj dalej

Osoby interesujące się rajdami samochodowymi od dawna czekały na taką informację. Na trasy mistrzostw Polski w tym roku powróci jeden z najbardziej utalentowanych kierowców. Jego błyskotliwa kariera na kilka lat została przerwana, ale w 2021 r. wokół niego pojawiło się nowe grono partnerów, m.in. Mio, któremu każdy kibic rajdowy w Polsce powinien być wdzięczny.

Kibice na niego wyczekiwali

Tym zawodnikiem jest Wojciech Chuchała, który w 2014 r. świętował tytuł rajdowego mistrza Polski w klasyfikacji generalnej z pilotem Sebastianem Rozwadowskim. Z kolei w 2016 r. nie miał sobie równych w Rajdowych Mistrzostwach Europy w kategorii ERC 2, gdy pilotował go Daniel Dymurski. Od tamtego sukcesu jeden z najszybszych polskich kierowców rajdowych ostatniej dekady nie mógł jednak zebrać budżetu na pełny program startów.

Wojciech Chuchała ze wsparciem Mio

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

W tym roku nastąpił w końcu przełom i bielszczanin pojawi się na trasach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski w topowym aucie. Pełny sezon w Skodzie Fabia Rally 2 evo to zasługa m.in. największe producenta wideorejestratorów w Europie, czyli Mio. 32-latek dołącza do grona #MioTeam, a logotyp producenta wysokiej jakości urządzeń pojawi się na wyczynowej rajdówce już na inaugurację sezonu RSMP. Walka o kolejny tytuł, ponownie z Sebastianem Rozwadowskim u boku, rozpocznie się w dniach 23-25 kwietnia 2021 r. podczas 49. Rajdu Świdnickiego-Krause.

Budujące komentarze

Łukasz TetkowskiŁukasz Tetkowski, Marketing & Communication Head – CEE, DACH, Turkey Mitac International: Pragniemy, aby marka Mio kojarzyła się nie tylko z wysoką jakością urządzeń oraz innowacyjnym rozwiązaniami, ale również z profesjonalistami w swoich dziedzinach, ale przede wszystkim pasjonatami. Naszą markę wspierają Adam Klimek, Aleksander Ostry Ostrowski, a teraz do #MioTeam dołączył Wojciech Chuchała. Bez wątpienia Wojtek Chuchała to jeden z najbardziej utalentowanych polskich kierowców rajdowych. Potwierdzają to dotychczasowe sukcesy. To m.in. zdobyty w 2014 roku tytuł Rajdowego Samochodowego Mistrza Polski czy osiągnięty w 2016 roku tytuł mistrza Europy ERC2.

Wojciech Chuchała MioWojciech Chuchała: Krótka przerwa od startów pozwoliła mi nabrać nowego wiatru w żagle i już nie mogę się doczekać, kiedy będę mógł ponownie rozpocząć zmagania na trasach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Kompletując swój team zawsze staram się wybierać najlepszych, dlatego niezwykle cieszy mnie współpraca z Mio. Nie ukrywam, że w prywatnym aucie to właśnie sprzęt tej marki jest dla mnie wsparciem zamiast Sebastiana.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Imponujące statystyki

Wojtek Chuchała ma na koncie 33 występy w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Dwunastokrotnie stał na podium, z czego trzy razy na jego najwyższym stopniu. W tym czasie był najszybszy na 47 krajowych odcinkach specjalnych. Przed karierą w RSMP zdobył Rajdowy Puchar Polski, a następnie zdobył szlify w legendarnym Subaru Poland Rally Team. Gdy sięgał w Mistrzostwach Europy sięgał po tytuł w ERC 2, wygrał aż 5 z 6 rajdów w swojej kategorii. Jego pozytywne usposobienie sprawiło, że był popularnym ulubieńcem kibiców, którzy wreszcie , m.in. za sprawą Mio, doczekali się powrotu swojego idola.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News