Cupra naprawdę ogłosiła takie ceny dla Polaków za zupełnie nowego SUV-a. Dostawy będą realizowane błyskawicznie

Cupra jest coraz atrakcyjniejszą marką w Polsce, która już osiąga lepszą sprzedaż niż SEAT, z którego się wywodzi. Hitem producenta z Barcelony jest SUV Formentor, ale do gry wchodzi teraz zupełnie nowy model w tym nadwoziu. Cupra Tavascan właśnie dostała pierwszy polski cennik, który zdecydowanie wyklucza go z programu dopłat na samochody elektryczne.

Cupra Tavascan / SUV
Podaj dalej

Szybkie dostawy SUV-a, którego kupuje się oczami

Pierwszy w pełni elektryczny SUV Cupry może i nie będzie najtańszy, ale na pewno dla wielu osób wart swojej ceny. Nie da się ukryć, że designersko będzie to jeden z najpiękniejszych SUV-ów na rynku, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Na wyposażeniu nie zabraknie też wielu innowacyjnych technologii, które z taką otoczką stworzą naprawdę poczucie prestiżu. Do tego dojdą, jak to w Cuprze, sportowe osiągi.

Cupra Tavascan / przód
fot. Cupra

„Polscy klienci mogą liczyć przede wszystkim na szybką realizację zamówień, a to wszystko dzięki ofercie magazynowej importera” – zapewnia krajowe przedstawicielstwo Cupry. Tavascany mają pojawić się w naszym kraju już po wakacjach, bo pod koniec września. Auto będzie oferowana w dwóch wersjach wyposażenia Endurance oraz VZ. Dodatkowo będzie można domówić specjalny pakiet Adrenaline, Extreme (w późniejszym czasie) czy zimowy.

Ile kosztuje Cupra Tavascan w Polsce?

Premierowy cennik barcelońskiego SUV-a otwiera kwota 238 800 zł za wersję Endurance. Od razu wyklucza to ten model z rządowego dofinansowania na samochód elektryczny, gdzie limit to 225 tys. zł. W podstawowej wersji na pokładzie znajdziemy dość dużą baterię, bo o pojemności 77 kWh. Pomiar WLTP wskazuje, że zapewnia to średni zasięg 547 kilometrów (maksymalnie 568 km) przy średnim zużyciu 15,2-16,0 kWh/100 km. Moc 210 kw, czyli 286 KM oraz moment obrotowy równy 545 Nm będzie przekazywany na tylną oś. Do setki rozpędzi się w 6,8 sekundy.

Cupra Tavascan / tył
fot. Cupra

Mocniejsza Cupra Tavascan VZ zaoferuje wyraźny skok osiągów. Moc z dwóch silników na każdej z osi to 250 kW, czyli 340 KM. Zapewni to sprint do setki w 5,6 sekundy. Mocniejsza i nieco cięższa odmiana będzie miała niższy zasięg, ale wciąż duży. Ze średnim zużyciem prądu na poziomie 16,5-16,8 kWh/100 km przejdziemy nawet 517 km. Dzięki użyciu dwóch silników, w zależności od trybu do dyspozycji kierowcy będzie od 134 do 545 Nm momentu obrotowego. Elektryczny, sportowy SUV będzie oferowany poniżej 300 tys. zł, a dokładnie od 295 100 zł.

Co daje pakiet Adrenaline?

Cupra przygotowała dla wymagających klientów specjalny pakiet Adrenaline, który wznosi poziom wyposażenia na naprawdę wysoki pułap. W jego skład wejdą chociażby system kamer 360 z widokiem z góry, wyświetlacz rozszerzonej rzeczywistości na szybie, czy nagłośnienie premium Sennheiser.

Cupra Tavascan
fot. Cupra

Wrażenia z podróżowania spotęguje wtedy też panoramiczne okno dachowe czy tapicerka premium z mikrofibry. Ta w kolorze Dark Night prezentuje się wyjątkowo zwłaszcza z ambientowym oświetleniem kabiny. Na zewnątrz szyku dodadzą 21-calowe alufelgi Katla i reflektory Matrix.

W przypadku wersji Endurance dopłata za pakiet Adrenaline wyniesie 29 126 zł. Natomiast nabywcy VZ-ki dopłacą tylko 7 090 zł. Pełny cennik modelu jest dostępny na stronie producenta. Klienci mogą też już pobawić się w konfiguratorze, gdzie zaprezentowano cztery kolory lakieru dla Cupry Tavascan.

Cupra Tavascan / fotele
fot. Cupra

Przeczytaj również