16-letnia córka legendarnego Kena Blocka wrzuciła na Instagrama niesamowite zdjęcie. Oto jak uczci pamięć zmarłego ojca

16-letnia córka legendarnego Kena Blocka wrzuciła na Instagrama niesamowite zdjęcie. Oto jak uczci pamięć zmarłego ojca

Lia Block

Podaj dalej

Na początku tego roku nie tylko światem motorsportu wstrząsnęła wiadomość o śmierci Kena Blocka. Twórca kultowych klipów z serii Gymkhana zaraził miłością do rajdów najbliższą rodzinę, która nie zgasła po jego tragicznej śmierci. Dowód temu daje zdjęcie, jakie na Instragrama wrzuciła córka Kena Blocka, 16-letnia Lucy Block. Wielu fanom amerykańskiej legendy zakręciła się łezka w oku.

Rajdowe dziewczyny Kena Blocka

Wdowa po Kenie Blocku, Lucy Block oraz jej córka Lia Block spędzą ten weekend w sposób, w jaki z pewnością chciałby ich utracony najbliższy. Rozpoczną swój program w rajdowych mistrzostwach Ameryki, czyli ARA (American Rally Association). Na starcie Rally in the 100 Acre Wood, Lucy Block pojawi się za kierownicą Forda Fiesty Rally3, a jej pilotem będzie Alex Gelsomino, który towarzyszył jej zmarłemu mężowi na rajdowych trasach. To dla niej żadna nowość, bowiem w rajdach startuje od wielu lat, a czteronapędową Fiestą Rally3 startowała już w zeszłym sezonie ARA.

Jednak bardzo wyjątkową rzecz przygotowała na ten rajd jej córka. 16-letnia Lia Block również złapała od taty rajdowego bakcyla, bowiem już cały ubiegłoroczny sezon ARA przejechała przednionapędowym Fordem Fiestą R2T. Teraz Lia przesiada się do tylnonapędowego Subaru BRZ, które oklejone jest w nostalgicznym stylu. Oklejenie nawiązuje do pierwszych barw, jakie stworzył jej ojciec w 2005 r. Białe moro i symbol marki Hooningan przywołują wspomnienia Subaru Imprezy WRX STi Kena Blocka (zamiast H, widniało tam logo marki obuwniczej DC Shoes, współzałożonej przez KB).

Ken Block / Subaru Imprez WRX STi / 2005
fot. materiały prasowe

Pod zdjęciami i filmem na Instagramie nie brakuje już tysięcy zachwytów. Wszystkim mocno spodobało się to uczczenie pamięci po zmarłym ojcu. Podziw wyrazili nie tylko fani, ale i wyczynowi kierowcy jak Oliver Solberg (WRC/WRC2) czy Andreas Bakkerud (World RX). Co ciekawe, na prawym fotelu Subaru BRZ w roli pilota wystąpi żona Alexa Gelsomino, Rhianon Gelsomino. 42-latka z Nowej Zelandii jest już doświadczoną pilotką, bo w roli „umysłowej” występuje od 2005 r. W latach 2011-2012 pilotowała swojego brata Brendana Reevesa w Rajdowych Mistrzostwach Świata (WRC Academy, czyli ówczesne Junior WRC).

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Lia Block (@liakblock)

Polacy na liście zgłoszeń

Rozgrywany w ten weekend 28. Rally in the 100 Acre Wood z bazą w Salem (stan Missouri) rozgrywany jest po trasach, które Ken Block uwielbiał. Na starcie nie brakuje Polaków lub zawodników polskiego pochodzenia. Na liście wysoko jest chociażby Patrick Gruszka, czyli syn znanego z amerykańskich oesów Arkadiusza Gruszki. 19-latek z Chicago pojedzie Hyundaiem i20 R5 z Folarianem Barralem u boku. Z kolei pilotem Irlandczyka Paula Rowleya w Fordzie Fiesta R5 będzie Dominik Jóźwiak, wicemistrz ARA z 2019 r., gdy pilotował Piotra Fetelę. Subaru Imprezę STi N14 zgłosił na rajd Arek Białobrzeski, któremu dyktować będzie Aris Mantopoulos.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News