Muller: Od razu jesteś uzależniony

Muller: Od razu jesteś uzależniony

Podaj dalej

Na początku września odbędzie się 9. runda Rallycrossowych Mistrzostw Świata – Loheac RX. Francuska impreza będzie okazją do debiutu w tej dyscyplinie sportu dla Nico Mullera, który będzie jednocześnie pierwszym Szwajcarem, który wystąpi w World RX.

Nico Muller będzie reprezentować barwy zespołu Mattiasa Ekstroma – EKS i poprowadzi jedno z czterech Audi S1 RX: – Począwszy od roku 2016 jesteśmy zespołowymi kolegami z Mattiasem Ekstromem w DTM i rozmawiamy o wielu rzeczach, włączając w to rallycross. Śledziłem zmagania w World RX od dłuższego czasu i bardzo podoba mi się ten rodzaj ścigania i cała towarzysząca mu atmosfera.

Podczas przedsezonowych testów w DTM w 2016 roku założyliśmy się z Mattiasem. W przypadku wygranej dałby mi przejechać się jego Audi S1 EKS RX, w przeciwnym wypadku musiałbym wyczyścić komplet jego opon. Niestety przegrałem i pojechałem do Barcelony, aby tam spłacić mój dług. Na szczęście wyszło mi to chyba całkiem nieźle, gdyż później Mattias pozwolił mi przejechać się jego samochodem pierwszy raz.

Te auta są niesamowite, od razu czujesz się od nich uzależniony. Od dnia przegranego zakładu moim marzeniem było, aby wystartować w rundzie World RX. To marzenie spełni się we Francji. To wielkie wyzwanie, ale również wielka szansa. Chcę cieszyć się tą imprezą w takim stopniu, w jakim tylko będę mógł, jednak oczywiście nie jadę do Francji tylko dla zabawy. Celuję w dobry wynik.

Tagi: World RX Rallycross Audi

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News