Mroźny start w Skoczowie

Mroźny start w Skoczowie

Mroźny start w Skoczowie

Podaj dalej

Już jutro odbędzie się pierwsza w sezonie runda Rajdowego Pucharu Śląska, 2. Rallysprint Skoczowski. Tym razem na zawodników czeka jeden oes, który pokonywany będzie czterokrotnie. Na starcie pojawi się 80 załóg, zapowiadają się wielkie emocje!

Organizator przygotował dla zawodników kolejną atrakcję, ceremonia startu i mety odbędzie się na skoczowskim rynku. Kolejny raz nie zabraknie naturalnie wyników online, a tym razem załoga zaraz po przekroczeniu linii mety dostanie też SMSa z czasem na swój telefon. Dla wszystkich, którzy nie będą mogli do Skoczowa przyjechać, firma Race GC przeprowadzi profesjonalną transmisję z kilku kamer, z komentatorem oraz wywiadami na mecie.

Tym razem zawodnicy zmierzą się na jednym odcinku specjalnym o długości 5,5 km, przejeżdżanym czterokrotnie, co daje nam łączną długość imprezy na poziomie 22 km oesowych. Trasa zlokalizowana będzie w sołectwach Wiślica i Ochaby, zaś strefa serwisowa ulokowana będzie w Tradycyjnej Zagrodzie Rolnej – Skansen Ochaby. Odbiór administracyjny rozpocznie się o godzinie 6:30, badanie kontrolne wystartuje 10 minut później. Na ceremonialnym starcie na rynku w Skoczowie pierwszą załogę zobaczymy około godziny 10:15, później rywalizacja przeniesie się już na oes, a rozdanie nagród zaplanowano na godzinę 18:00.

Prognozy z początku tygodnia wskazywały na to, że na trasie obecny może być nawet śnieg, jednak teraz wszystko wskazuje na to, że opady o ile w ogóle będą, to będą bardzo znikome. Temperatura oscylować ma w okolicach -5 stopni Celsjusza, a ta odczuwalna ma być około 10 stopni niższa. Zachęcamy więc wszystkich kibiców i zawodników do zabrania ze sobą ciepłych kurtek, czapek, rękawiczek i termosów z ciepłą herbatą. Z całą pewnością wizyta na 2. Rallysprincie Skoczowskim dostarczy wszystkim wielu emocji!

Tagi: Rajdy Amatorskie, Rajdy, Rajdowy Puchar Śląska

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News