Może jednak Ogier?

Może jednak Ogier?

Może jednak Ogier?

Podaj dalej

Kontynuując nasze wewnątrzredakcyjne typowania przed Rajdem Meksyku, przechodzimy do redaktora Igora Szmidta. Według niego głównym faworytem do zwycięstwa jest Sebastien Ogier, jednak pozostali mogą deptać mu po piętach.

W zeszłym roku to właśnie Meksyk stanowił przełamanie dla zespołu Citroen Racing. Choć początek sezonu 2018 był nieco lepszy w wykonaniu francuskiego składu, daleko im wciąż do sytuacji, w której będą mogli popijać drinka z palemką (ewentualnie Coronę z limonką). Mimo wszystko, nie wydaje mi się, aby Citroen mógł drugi raz z rzędu wygrać Rajd Meksyku, choć wyobraźcie sobie tylko, jak fantastyczną stanowiłoby to historię, gdyby Loeb po kilku latach nieobecności w WRC wsiadł do samochodu i poustawiał wszystkich. Zdecydowanie trzymam kciuki za taki scenariusz, choć zdroworozsądkowo wydaje się on mało prawdopodobny.

Seb Ogier zrzucił przed wizytą w Meksyku ogromny pług, jaki widzieliśmy u niego (i Tanaka) w Szwecji, co oznacza, że tym razem Francuz nie będzie miał już żadnych wymówek. Odkurzać w Ameryce Północnej będzie Thierry Neuville, więc reprezentant Forda powinien zrobić wszystko, by znów stanąć na najwyższym stopniu podium.

Swoją drogą to ciekawe, czy Belgowi uda się zastosować taktykę „na Ogiera” – pojechać spokojny, bez większego ryzyka rajd, a na końcu i tak znaleźć się w okolicach, lub nawet na którymś ze stopni, podium. Reprezentant Hyundaia po raz pierwszy w historii przyjeżdża do „Mehiko” w roli lidera klasyfikacji generalnej, zobaczymy, czy wytrzyma tę presję i również z tym tytułem będzie mógł w niedzielę schłodzić się odrobiną Corony – oby ta posłużyła tylko do gaszenia pragnienia w przełyku Thierry’ego.

Pod sporą presją powinien znaleźć się również Ott Tanak – Estończyk już rok temu był bardzo szybki w okolicach Leon, a jeśli chce myśleć o mistrzowskim tytule już w pierwszym wspólnym roku z zespołem Toyoty, musi zacząć dowozić do mety duże punkty. Oczywiście, to dopiero trzeci rajd sezonu, ale zobaczmy w jakim miejscu jest już Neuville (TiTanak na tę chwilę traci do Belga 20 punktów).

Tagi: WRC, Rajd Meksyku

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News