Motul HRSMP, Rajd Wisły: Pod kontrolą Lutego i Celińskiego

Robert Luty i Marcin Celiński w Subaru Legacy byli najszybszą załogą na trasie ostatniej rundy Motul Historycznych Rajdowych Samochodywch Mistrzostw Polski, 64. Rajdzie Wisły.

Ubiegłoroczny mistrz Polski (z Dariuszem Gurdziołkiem) odniósł drugie zwycięstwo w sezonie w Historycznej Klasyfikacji Generalnej (oraz wirtualnej), a trzecie w kategorii FIA-4. Na wirtualnym podium znalazły się załogi reprezentujące każdy rodzajów napędu. Za czteronapędowym Legacy (4 wygrane oesy), finiszował Nissan Sunny (FWD) załogi Jerzy Tomaszczyk/Kamil Dąbrowski – najlepszej w PZM-6 (3 najlepsze czasy).

Trzecim wynikiem wśród historyków popisali się triumfatorzy kategorii PZM-5 – Dawid Smółka i Mateusz Radecki w tylnonapędowym BMW E30 318is. Czwarci w wirtualnej generalce, drudzy w PZM-5 finiszowali Jakub Wolski i Bartosz Krawiec w kolejnej E30-tce. Piątym tempem na trasie rajdu mogli pochwalić się tegoroczni triumfatorzy Historycznej KLasyfikacji Generalnej i najlepsi w FIA-3, Piotr Zaleski z Jackiem Gruszczyńskim (Porsche 911 SC RS). Podium historycznej generalki (tylko kategorie FIA) skompletowali Jerzy Skrzypek i Dariusz Pyda (Fiat Ritmo Abarth).

W FIA 2 wygrali Paweł Hoffman i Jakub Kaszuba (Saab 96 V4 Rally). W FIA 1 Andrzej Wodziński z Jackiem Rathe (Lancia Fulvia Coupe).

64. Rajd Wisły (czołówka wirtualnej klasyfikacji generalnej Motul HRSMP)