Motul HRSMP: Historyki w Kotle Czarownic. Same cuda, będzie co oglądać

Motul HRSMP: Historyki w Kotle Czarownic. Same cuda, będzie co oglądać

12 interakcji
Motul HRSMP: Historyki w Kotle Czarownic. Same cuda, będzie co oglądać

Podaj dalej

Zbliżający się wielkimi krokami Rajd Śląska będzie nie tylko częścią mistrzostw Polski, czy też mistrzostw okręgowych, ale także kolejnym, piątym już wyzwaniem tego sezonu w Motul HRSMP. Kogo kibice będą mieli okazję podziwiać na trasie? Są niespodzianki, są też zagraniczni goście!

Z najwyższym numerem pośród historyków, a więc z 61., trasę Rajdu Śląska przemierzać będą Piotr Zaleski i Jacek Gruszczyński w Porsche 911 SC RS. Tuż za zwycięzcami dramatycznego Rajdu Nadwiślańskiego mamy Roberta Lutego, a więc aktualnego mistrza Polski. Na jego prawym fotelu zasiądzie Marcin Celiński, załoga trasy przemierzała będzie oczywiście Subaru Legacy 4WD Turbo. Z numerem 63. oesy pokonywać będzie z kolei Grzegorz Olchawski w swoim przepięknym Audi Quattro A2. Szef zespołu GO+ Cars Atlas Ward wrócił do ścigania podczas Rajdu Nadwiślańskiego i wskoczył tam od razu na podium!

Jak zatem widzimy, w rywalizacji zabraknie niestety Michała Pryczka. Zwycięzca trzech pierwszych imprez sezonu i zarazem lider klasy PZM 6 wycofał się z Rajdu Nadwiślańskiego i impreza na Śląsku odbędzie się już bez niego. Będzie to doskonała okazja na przejęcie prowadzenia w tej kategorii dla Marcina Gaciarza, który śląskie trasy atakował będzie w Nissanie Sunny GTi. Zanim jednak na trasie pojawi się Gaciarz, wszyscy podziwiać będziemy Piotra Gadomskiego i jego pięknego Mercedesa-Benza 280 E. Wypatrujcie na szybie numeru 65.

Kogo mamy dalej? Marek Suder tradycyjnie już zaprezentuje swoje umiejętności w Fordzie Sierra RS Cosworth, Michał Horodeński pod Kocioł Czarownic przywiezie Toyotę Celicę GT-Four, Marcin Grzelewski trasy pokonywał będzie Fordem Escortem RS 2000 MKII, z kolei Paweł Hoffman na starcie ustawi się w przepięknym Saabie 96 V4. Warto również wspomnieć, że na trasie obserwować będziemy gości z zagranicy – Cord-Heinz Monchmeyer wystartuje w Toyocie Corolli Levin GT, zaś Werner Blank zasiądzie w Mercedesie-Benzie 190E 2.3 16V. Obaj kierowcy są reprezentantami Niemiec.

fot. Grzegorz Rybarski

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News