Motorsportowe emocje z Atlas Ward Polska

Motorsportowe emocje z Atlas Ward Polska

Motorsportowe emocje z Atlas Ward Polska

Podaj dalej

22 września 2017 roku zapisuje się grubymi zgłoskami w historii firmy Atlas Ward Polska – jednej z największych w naszym kraju spółek działającej w branży budowlanej, która jest bardzo aktywna również w sportach motorowych. Dziś na torze Silesia Ring w Kamieniu Śląskim odbywa się impreza integracyjna, podczas której właściciele Atlas Ward Polska na codzień ścigający się w amatorskich rajdach próbują zarazić pracowników firmy swoją pasją.

O to nie będzie trudno, bowiem podczas kilkugodzinnego spotkania ponad 120 osób ma okazję poczuć sporą dawkę adrenaliny głównie podczas co-drive z tak uznanymi kierowcami jak: aktualny lider klasyfikacji generalnej RSMP, Filip Nivette, wicemistrz Polski w rajdach samochodowych, Kuba „Colin” Brzeziński czy wreszcie dwaj kierowcy na codzień biorący udział w cyklu Porsche Supercup – Robert Lukas oraz Igor Waliłko.

Wybór Silesia Ringu, który obecnie jest jednym z najnowocześniejszych torów wyścigowych w całej Europie nie jest przypadkowy. Za projekt oraz generalne wykonawstwo tego obiektu odpowiedzialna była bowiem spółka Altas Ward Polska.

– To wręcz nieprawdopodobne w jak krótkim terminie cała infrastruktura na Silesia Ringu została oddana do użytku. Pierwsze rozmowy na temat ewentualnego powstania części socjalnej, która spełnia najwyższe światowe standardy pojawiły się dopiero na przełomie stycznia i lutego tego roku. Od początku wiedzieliśmy, że obiekt musi być w pełni funkcjonalny na 24 sierpnia, kiedy to ruszała polska edycja Porsche Driving Experience. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu naszej wykwalifikowanej kadry, wszystko udało się zapiąć na ostatni guzik – opowiada Mariusz Górecki, prezes zarządu Atlas Ward Polska, który dzisiaj również pełni rolę jednego z kierowców Porsche 9111 GT3.

Podczas dzisiejszej imprezy ponad 120 pracowników Atlas Ward Polska zostało podzielonych na pięć grup. W czasie kilkugodzinnego spotkania każdy będzie miał okazję na przejażdżkę na prawym fotelu wspominanego Porsche 911 GT3 oraz profesjonalnie przygotowanych BMW, którymi ekipa Atlas Ward Polska startuje w cyklu AB Cup BMW Challenge.

Miłośnicy rajdów mają okazję na poczucie prawdziwych emocji u boku Filipa Nivette i Kuby Brzezińskiego, którzy na specjalnie wytyczonym oesie pokazują swój kunszt za kierownicą Citroena DS3 WRC. Dodatkowo w czasie dzisiejszej imprezy, która zostanie zwieńczona wieczornym bankietem, przeprowadzane są szkolenia z zakresu pierwszej pomocy.

Tagi: Atlas Ward, Atlas Ward Motorsport, Filip Nivette, Jakub Brzeziński, Robert Lukas, Silesia Ring

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News