Mordęga z Rosji do Chin

Drugi rok z rzędu Sebastien Loeb wypełni sobie przerwę w środku sezonu Rallycrossowych Mistrzostw Świata pomiędzy RX Szwecji i Kanady występem w Silk Way Rally – maratońskim rajdzie terenowym rozpoczynającym się w Rosji, kończącym dwa tygodnie później w Chinach.

Mordęga z Rosji do Chin
Podaj dalej

9-krotny rajdowy mistrz świata wystartuje tam Peugeotem 3008DKR Maxi. Rajd Szlaku Jedwabnego rozpocznie się już jutro na Placu Czerwonym w Moskwie. Ceremonię mety zaplanowano na 22 lipca. Odbędzie się ona w jednym z najstarszych i najważniejszych historycznie miast w Chinach – Xi’an. To właśnie tam kończył się jedwabny szlak, teraz największą atrakcją miasta jest Terakotowa Armia.

To właśnie w Team Peugeot Total musimy upatrywać głównych faworytów do zwycięstwa w tej imprezie. Oprócz Sebastiena Loeba i Daniela Eleny na trasie zobaczymy pary Cyril Despres / David Castera i Stephane Peterhansel / Jean-Paul Cottret. Ich głównymi rywalami będą kierowcy Mini – Yazeed Al-Rajhi, Vladimir Vasilyev oraz Bryce Menzies.

Najdłuższy etap czeka na zawodników we wtorek, 11 lipca. Wtedy to na terenie Kazachstanu załogi pokonają łącznie 908 km z Kostanay do Astany, z czego 373,22 km będzie stanowił odcinek specjalny.

Tagi: Loeb Sebastien Loeb Peugeot

Przeczytaj również