Mokry sen detailera - kąpiel Lamborghini Veneno. Zobacz jak dba się o najdroższe auta na świecie

Mokry sen detailera - kąpiel Lamborghini Veneno. Zobacz jak dba się o najdroższe auta na świecie

Podaj dalej

Dla wielu z nas wiadro, trochę szamponu, kilka ręczników i wąż ogrodowy to czego potrzeba żeby nasze auto odzyskało blask.

Wystarczy usunąć brud, który gromadzi się podczas codziennego użytkowania i już mamy zadowalający większość efekt. Takie czyszczenie to jednak nic w porównaniu z tym, jak traktowane są auta w profesjonalnym studiu detailingowym. Umycie samochodu, a przywrócenie mu salonowego wyglądu to dwie różne historie, które tylko początek mają podobny. Firma Topaz Detailing opublikowała nowy film na YouTube, w którym pokazuje proces czyszczenia Lamborghini Veneno.

Wszystko rozpoczyna się od pełnego oczyszczenia Lamborghini w myjni Topaz, zaczynając od kół. Szczotki z włosia końskiego i wysokiej klasy chemia usuwają brud w trudno dostępnych miejscach, zanim zostanie auto zostanie spłukane przefiltrowaną wodą. Następnie nakładany jest delikatny cytrusowy roztwór, a emblematy, szczeliny w karoserii i inne obszary są oczyszczane pędzelkiem w celu usunięcia pozostałych zanieczyszczeń.

Samochód jest ponownie płukany i cały pokrywany jest aktywną pianą. Następnie płukanie – tylko po to, aby nałożyć na niego nową porcję piany. Teraz pora na mycie niesamowicie miękką rękawicą z wełny jagnięcej. Topaz wykorzystuje metodę „na dwa wiadra” wraz z separatorami brudu i aby uniknąć ziaren piasku, które mogłyby zniszczyć lakier.

Przyszła pora na detale – każde koło jest czyszczone i usuwane są wszelkie niedoskonałości. Ceramiczna powłoka nałożona na koło i zaciski pomaga odpychać brud i wodę. Każde nadkole jest czyszczone parą, zanim zostanie umyte szczotką. Po zakończeniu procesu korekcji lakieru na Veneno nakładana jest folia ochronna. Jest już wcześniej przygotowana i wycięta, dlatego nie wymaga użycia ostrzy podczas nakładania na samochód. Na końcu auto przechodzi dwie szczegółowe inspekcje, zanim trafi do klienta.

Ten poziom dbałości o najdrobniejszy detal nie jest czymś co robi się w każdy weekend. Umówmy się jednak, że Veneno nie jest zwyczajnym samochodem. Tego typu myjnie są specjalnie zaprojektowane dla luksusowych samochodów i klientów premium, którzy chcą utrzymać swoje maszyny w doskonałym stanie. To swego rodzaju spa, tyle, że dla samochodów.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News