Moda na SUVa

SUV z definicji ma łączyć ze sobą cechy samochodu osobowego oraz terenowego. Polacy coraz bardziej doceniają to połączenie, na co wskazuje sprzedaż rosnąca z roku na rok w imponującym tempie!

Moda na SUVa
Podaj dalej

Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar przygotował zestawienie 20 najchętniej kupowanych crossoverów oraz SUV-ów w 2017 roku. Dane zostały opracowane na podstawie bazy CEPiK. Zdecydowanym numerem jeden dla Polaków jest Dacia Duster. Francuski koncern motoryzacyjny Renault pod rumuńską marką Dacia stworzył tanie i praktyczne auto. Taki nowy samochód można kupić w cenie hamulców ceramicznych do Mercedesa SLS AMG, czyli poniżej 50 tysięcy złotych.

Czołową piątkę zamykają japońskie i koreańskie modele. Ciekawe jest to, że w kraju gdzie najczęściej na ulicy spotykamy samochody grupy VAG, zestawienie SUV-ów zdominowali inni producenci. Cena nowego Volkswagena Tiguan obecnie zaczyna się od 98 000 zł. Dla porównania za Toyotę C-HR zapłacimy minimum 90 000 zł. Kia, Nissan i Hyundai są jeszcze o około 10-15 tysięcy tańsze. Różnice zatem nie są aż tak drastyczne, jak kilka lat temu. Czyżby kończył się pewien okres w polskiej motoryzacji, którego dewizą było „Niemieckie jest lepsze?”.

Tagi: SUV

 

Przeczytaj również