Mocny start Bakkeruda

Za nami dwie sesje treningowe na Killarney International Raceway, gdzie w ten weekend rozgrywa się dwunasta i ostatnia runda sezonu Rallycrossowych Mistrzostw Świata. Dobre wyniki od samego początku notuje trzech zawodników – Andreas Bakkerud, Timmy Hansen oraz Mattias Ekstrom.

Podczas pierwszej sesji treningowej najlepszy był Andreas Bakkerud. Norweg wykręcił czas jednego okrążenia na poziomie 40,017 s., co pozwoliło mu na pokonanie o niecałą jedną dziesiątą sekundy Johana Kristofferssona i Timmy’ego Hansena. Na dalszych pozycjach uplasowali się Mattias Ekstrom, Petter Solberg, Sebastien Loeb i Ken Block. W trakcie tej sesji większość zawodników pokonała 9 okrążeń.

W drugiej sesji treningowej sprawy wyglądały nieco inaczej, jednak liderzy byli cały czas podobni. Najlepszym czasem popisał się Timmy Hansen, który o ułamek sekundy pokonał Sebastiena Loeba. Tuż za dwoma kierowcami Peugeota ukończyli Mattias Ekstrom i Andreas Bakkerud, zaś pierwszą piątkę skompletował co ciekawe Timur Timerzyanov. Dopiero 6. i 7. pozycje zanotowali kierowcy Volkswagena, oni do Hansena stracili odpowiednio 0,75 s. i 0,79 s.