Mocno obsadzona domowa runda

Mocno obsadzona domowa runda

Podaj dalej

Już w najbliższy weekend 9 – 11 czerwca na naszym rodzimym Torze Poznań odbędzie się trzecia runda mistrzostw Polski Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe. Na obiekcie zlokalizowanym w stolicy Wielkopolski rywalizować będą też inne serie, a w padoku Toru Poznań będzie można spotkać prawie 160 kierowców reprezentujących barwy wielu krajów.

Oprócz rywalizacji w Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe, kibice zebrani przy ulicy Wyścigowej w Poznaniu będą mogli podziwiać także: Wyścigowe Mistrzostwa Strefy Europy Centralnej FIA CEZ, Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Polski, czy Mistrzostwa Polski KIA LOTOS RACE. Na listach startowych wszystkich tych zawodów znaleźli się kierowcy z Czech, Słowacji, Węgier, Niemiec i Austrii, co zwiastuje niesamowicie interesującą walkę nie tylko w pucharze Porsche.

Na liście startowej przed domową rundą Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe zabrakło nazwiska ubiegłorocznego mistrza – Piotrka Parysa Juniora. Najmłodszy w historii debiutant w cyklu Porsche Supercup wraca do pełni zdrowia po chorobie, z którą zmagał się od czasu wyścigu o Grand Prix Monako pod koniec maja. Na starcie wyścigu w Poznaniu nie zabraknie jednak dwóch pozostałych reprezentantów biało-czerwonych barw w królewskim cyklu Porsche. Mowa o Robercie Lukasie i Igorze Waliłko, którzy wspólnie z nieobecnym Piotrem Parysem Juniorem tworzą tegoroczną kadrę narodową PZM.

W sezonie 2016 wizyta pucharu Porsche na poznańskim obiekcie miała miejsce na początku maja, a weekend przebiegał niemal całkowicie pod dyktando… Piotra Parysa Juniora. 17-letni lublinianin wygrał treningi, kwalifikacje i dwa wyścigi, robiąc duży krok w kierunku późniejszego tytułu mistrzowskiego.

Tym razem rywalizacja o tytuł mistrza Polski wydaje się być bardziej zacięta, a do Poznania w roli faworytów do zgarnięcia tego trofeum przyjadą Piotr Wójcik (lider klasyfikacji generalnej) oraz Marcin Jedliński, który po drugiej rundzie Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe na austriackim torze Red Bull Ring spadł na drugą pozycję w tabeli. Rywalizacja o cenne punkty pomiędzy wspomnianą dwójką z całą pewnością będzie ozdobą domowej rundy pucharu Porsche.

W harmonogramie 3. rundy sezonu 2017 znalazły się dwa wyścigi poprzedzone 35-minutową sesją treningową, w trakcie której wszyscy zawodnicy będą mogli przypomnieć sobie świetnie im znany układ Toru Poznań. W sobotę o godzinie 10:05 wystartują kwalifikacje, podczas których cała stawka powalczy o jak najlepsze pozycje startowe. Pierwszy wyścig odbędzie się jeszcze tego samego dnia o 15:30, natomiast finałowe starcie zostało zaplanowane na niedzielę o godzinie 11:25.

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News