Moc atrakcji na Śląsku!

Organizatorzy Rajdu Śląska zadbali o to, aby rywalizacja sportowa została uzupełniona o dodatkową porcję rozrywki. Prezentacja czołgu, warsztaty z konstruowania robotów czy zajęcia z aerodynamiki to tylko mała część z palety atrakcji przygotowanych na najbliższy weekend.

Moc atrakcji na Śląsku!
Podaj dalej

Już w najbliższą sobotę w strefie militarnej przy Stadionie Śląskim zobaczyć będzie można opancerzonego Rosomaka, „Gazika”, wozy bojowe, ciężarówki, a także inny sprzęt wojskowy. Największą gwiazdą wydarzenia powinien zostać jednak PT-91 M2. Pod tym kryptonimem kryje się prototyp najnowszego czołgu z gliwickiej fabryki Bumar Łabędy, napędzany silnikiem o mocy 850 KM. Oprócz sprzętu wojskowego, na samym stadionie będzie można wziąć udział w warsztatach z konstruowania pojazdów z klocków LEGO, poznać sztuczki umysłu, pograć w gry planszowe oraz samemu stworzyć aplikacje.

W sobotnie południe rynek miejski w Mikołowie będzie pękał w szwach. Między godziną 13 a 19 dzieci będą mogły poznać zasady budowania przekładni zębatych i mechanizmów silnika oraz wziąć udział w wielkim wyścigu, obliczyć zużycie paliwa samochodów rajdowych, sprawdzić się na warsztatach językowych oraz podziwiać tajniki Capoeiry i zumby. Tuż przed 18 w Mikołowie zacznie się ściganie, a ulice wypełni ryk silników podczas widowiskowej próby wytyczonej ulicami miasta. Najpierw na trasie pojawią się zawodnicy rywalizujący w cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska a następnie kierowcy walczący w mistrzostwach Polski.

Metę Rajdu Śląska zaplanowano w Żorach. Zanim jednak najlepsze załogi pojawią się na rampie w niedzielę, dzieci i dorośli będą mieli okazję skorzystać m.in. z pomocy specjalistów w temacie budowania zmechanizowanych robotów z klocków LEGO, ścigać się w samochodach zabawkach pod nadzorem animatorek oraz poćwiczyć Aikido pod okiem mistrza. Załogi rajdowe dotrą na rynek w Żorach około 17:30. 10 minut później w tym miejscu rozpocznie się ceremonia mety.

Tagi: Rajd Śląska, RSMP

Przeczytaj również