Mobilki, pora na AutoCB, czyli CB radio skacze do przyszłości

Wielu kierowców do niedawna nie wyobrażało sobie wyprawy w dłuższą trasę bez zestawu CB radia. Archaiczny system ostrzegania m.in. przed kontrolami prędkości czy utrudnieniami na drodze, w końcu może odejść w zapomnienie.

Mobilki, pora na AutoCB, czyli CB radio skacze do przyszłości
Podaj dalej

AutoMapa przygotowała w swojej aplikacji z nawigacją GPS na tablety i smartfony funkcję AutoCB. Do komunikacji z innymi uczestnikami ruchu wystarczy niemal wszechobecny dostęp do Internetu. Oszpecenie auta gigantyczną anteną oraz szumy i trzaski mają stanowić już tylko historię.

AutoCB zapewni przede wszystkim znacząco wyższą jakość dźwięku. Umożliwi rozmowy z kierowcami znajdujących się w niedalekim promieniu od nas oraz tworzenie wybranych grup ze ściśle określonymi członkami (odległość nie ma już znaczenia). Nasłuchiwać będzie można wielu kanałów jednocześnie.

Nie będzie potrzebny także mikrofon na plączącym się kablu, ponieważ aplikację będzie można sparować z samochodowym systemem głośnomówiącym przez bluetooth.

Funkcję mogą już testować posiadacze aplikacji AutoMapa na urządzeniach z systemem Android. Wkrótce pojawi się też wersja na iOS

Przeczytaj również