Wyjątkowy radiowóz w bielskiej policji. Takiego jeszcze nie było

Land Rover Defender jako radiowóz? Takie auto niebawem może pojawić się na bielskich drogach. Jak podaje KMP w Bielsku Białej, przez ostatnie dwa tygodnie można było zaobserwować na ulicach tego miasta wyjątkowy radiowóz, który był testowany przez policjantów z komisariatu II. Land Rover sprawdzany był nie tylko na drogach, ale również w trudnym terenie górskim oraz na szlakach. Mundurowi byli zachwyceni samochodem i jak wspomnieli – nie doszukali się minusów Defendera.

radiowóz
Podaj dalej

W tym miejscu warto podkreślić jednak, że radiowóz ten nie wszedł jeszcze do służby. Była to tzw. „demówka” importera, która ma zachęcić policję do zakupu takich samochodów.

Radiowóz był wykorzystywany w codziennej służbie patrolowo-interwencyjnej. W ten sposób użytkujący go policjanci mogli sprawdzić nie tylko parametry techniczne, ale także funkcjonalność poszczególnych elementów wyposażenia. – podaje KMP w Bielsku Białej.

Główną zaletą testowanej jednostki był mocny, 3-litrowy silnik o mocy 250 KM, który bardzo dobrze sprawdzał się nie tylko na szosach, ale również w terenach górskich. Nie sprawiły mu trudności strome podjazdy czy też bardzo wysokie krawężniki. Mimo prawie 3 ton wagi, Land Rover poruszał się bardzo sprawnie, co zrobiło wrażenie na kierujących nim policjantach.

radiowóz
fot. Policja

Bardzo pochlebnie funkcjonariusze wypowiadali się również o wyposażeniu dodatkowym. Pojazd jest bowiem wyposażony w liczne czujniki parkowania i m.in specjalne kamery, które ułatwiają obserwację przestrzeni wokół auta. Jak dodali, nie doszukali się minusów testowanego Defendera.

Obecnie pojazd został przekazany w ręce policjantów z Cieszyna. To właśnie w tamtym regionie przez następne dwa tygodnie będzie patrolował lokalne ulice i tereny leśne.

Przeczytaj również