Wolksvagen, Hundai czy Telsa? Te marki mylą się nam najczęściej

Wolksvagen, Hundai czy Telsa? Te marki mylą się nam najczęściej

Wolksvagen, Hundai czy Telsa? Te marki mylą się nam najczęściej

Podaj dalej

Czy zastanawialiście się kiedyś, które marki samochodów są najczęściej błędnie pisane? W badaniu przeprowadzonym przez serwis internetowy Confused.com poświęcony usługom finansowym zebrano najczęściej poszukiwane w sieci marki z błędami pisowni w ciągu jednego miesiąca. Efekt można było przewidzieć.

Trzech największych producentów samochodów z największą liczbą błędnych pisowni to Hyundai z 2 249 400 błędami miesięcznie, Volkswagen z 1 156 700 i Porsche z 1 011 000. W pierwszej dziesiątce znalazły się Toyota z 824 600 i Peugeot z 710 100, Tesla z 539 600, Mercedes-Benz z 489 500, Bentley z 341 900, Suzuki z 317 900 i Bugatti z 205 300.

Wiele nazw na liście wydaje się zawierać błędy ortograficzne oparte na fonetycznej wymowie marek takich jak „Porshe” (Porsche), „Mersedes” (Mercedes) i „Leksus” (Lexus). Inne, takie jak „Dford” (Ford), „Volvi” (Volvi ) i „Totota” (Toyota) wydają się być konsekwencją omyłkowego naciśnięcia sąsiednich liter na klawiaturze. Istnieje również inny podzbiór, w którym zamieniono niektóre litery, na przykład „Chevorlet” (Chevrolet), „Telsa” (Tesla) i „BWM” ( BMW ).

Innym przypadkiem było błędne dodanie lub pominięcie pewnych liter, takich jak „Hond” (Honda), „Auddi” (Audi) i „Jeeep” (Jeep). Dla nas najbardziej jednak w oczy rzucają się Wolksvagen (Volkswagen) i „Landriver” (Land Rover) – żeby wymyślić coś takiego, naprawdę trzeba się postarać.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News