Wjechał 30-tonową ciężarówką na drewniany most. Akcja wyciągania pojazdu była dla służb koszmarem [WIDEO]

Wystarczy dosłownie chwila nieuwagi lub roztargnienia, aby doprowadzić do ogromnych strat finansowych. Przekonał się o tym pewien kierowca z Teksasu w USA, który ważącą ponad 30 ton ciężarówką wjechał na drewniany most. Plus tej historii jest taki, że w wypadku nikomu nic się nie stało. Straty materialne są jednak gigantyczne.

Wjechał 30-tonową ciężarówką na drewniany most. Akcja wyciągania pojazdu była dla służb koszmarem [WIDEO]
Podaj dalej

Mieszkańcy hrabstwa Montgomery w Teksasie potrzebują nowego drewnianego mostu

15 września kierowca ciężarówki przewożącej beton zignorował znak o maksymalnym dopuszczalnym obciążeniu do 4 ton i wjechał na most o drewnianej konstrukcji. Na skutek tego błędu pojazd runął do przepływającej pod mostem rzeki. Według służb, które wyciągały pojazd, ciężarówka z materiałem ważyła lekko ponad 30 ton.

Pomimo oczywistego błędu lokalna agencja informacyjna The Courier przekazała, że policja nie stawia kierowcy zarzutów, ponieważ most jest własnością prywatną. Jednak incydent ten nadal wiąże się z dużymi kosztami finansowymi dla firmy produkującej beton, nie wspominając już o odbudowie zawalonej konstrukcji. Film przedstawiający proces wyciągania wyciągania pojazdu z koryta rzeki pokazuje, jak żmudna i potencjalnie niebezpieczna była ta sytuacja. Materiał możecie zobaczyć na tym nagraniu:

Przeczytaj również