W ciągu kilku sekund zgarnął 30 punktów karnych. O tej kwocie mandatu nie zapomni do końca życia - jak tak można było zrobić?

25-letni motocyklista w bardzo krótkim czasie zdobył 30 punktów karnych i wysoką karę grzywny. Jego nieodpowiedzialne zachowanie uchwycił monitoring miejski. Mężczyzna przyznał się do winy, będzie odpowiadał przed Sądem. Sezon motocyklowy dopiero się zaczął – apelujemy o rozwagę!

W ciągu kilku sekund zgarnął 30 punktów karnych. O tej kwocie mandatu nie zapomni do końca życia – jak tak można było zrobić?
Podaj dalej

W połowie kwietnia około godziny 08:30, jeden z policjantów kościańskiej policji, zauważył kierującego motocyklem Yamaha, który ominął pojazd bezpośrednio przed przejściem dla pieszych, gdy ten zatrzymał się by przepuścić pieszego. Sytuacja miała miejsce na ul. Surzyńskiego w Kościanie, nieopodal budynku komendy. Motocyklista jadąc dalej ul. Śmigielską dopuścił się kolejnych wykroczeń.

Kościańscy policjanci przystąpili do działania, aby ustalić kierowce jednośladu. Dzięki pomocy Straży Miejskiej w Kościanie oraz przejrzeniu zapisu z monitoringu miejskiego, ustalono, że motocyklem kierował 25-letni mieszkaniec gm. Kościan. Motocyklista, jadąc ulicą Surzyńskiego i ul. Śmigielską, ominął pojazd marki Fiat, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, dwukrotnie naruszył zakaz wyprzedzania na skrzyżowaniu ulic oraz dwukrotnie wyprzedził pojazdy bezpośrednio przed przejściem dla pieszych. Zgodnie z taryfikatorem, za popełnione czyny uzbierał w rekordowym czasie, aż 30 punktów karnych oraz bardzo wysoką grzywnę.

Mężczyzna usłyszał łącznie 5 zarzutów, do których się przyznał. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje Sąd. Ze względu na ilość zebranych punktów, stracił uprawnienia do kierowania pojazdami.

Apelujemy o rozwagę na drodze!

Kierowco! Nie ważne, czy poruszasz się samochodem, motocyklem, czy rowerem, nic nie uprawnia cię do łamania przepisów ruchu drogowego. Wraz z rozpoczęciem wiosny ruszył sezon motocyklowy. Na drogach możemy spotkać coraz więcej jednośladów. Uważajmy na siebie nawzajem i przestrzegajmy przepisów, każdy uczestnik ruchu drogowego na realny wpływ na bezpieczeństwo.

Niech ten filmik będzie przestrogą dla każdego motocyklisty i nie tylko.

Przeczytaj również