Ukradli sześć nowych Dodge Challenger Hellcat w 40 sekund. Jest nagranie z rekordowo szybkiej akcji złodziei

Ukradli sześć nowych Dodge Challenger Hellcat w 40 sekund. Jest nagranie z rekordowo szybkiej akcji złodziei

Ukradli sześć nowych Dodge Challenger Hellcat w 40 sekund. Jest nagranie z rekordowo szybkiej akcji złodziei

Podaj dalej

Do niebywale sprawnej kradzieży doszło w mieście Somerset w Kentucky w Stanach Zjednoczonych. Według władz przestępcy włamali się do salonu dealerskiego około 2 w nocy i odjechali sześcioma Dodge Challenger SRT Hellcats w mniej niż minutę. Policja zlokalizowała pięć z sześciu samochodów, dalej jednak gdzieś ukryte jest auto warte ponad 100 000 dolarów.

Sześć Hellcatów w 40 sekund

Dealerem, o którym mowa, jest „Don Franklin Somerset Chrysler Dodge Jeep Ram” z siedzibą w Somerset w stanie Kentucky. To około 90 minut od Lexington lub 50 minut od północnej granicy Tennessee. Kradzież to dość duży cios dla właściciela salonu, zwłaszcza biorąc pod uwagę, jak mało czasu zajęło jej ukończenie.

„To dla nas naprawdę łamiąca serce wiadomość. Zniknęły samochody warte 600 000 dolarów, a to dużo pieniędzy. Oni po prostu wybili tylną szybę, weszli do budynku, znaleźli kluczyki do wszystkich sześciu pojazdów i odjechali jak gdyby nigdy nic – w kilkadziesiąt sekund.” – powiedział dyrektor generalny Adam Bryant w lokalnej sieci informacyjnej WKYT.

Według kierownika salonu grupa siedmiu osób ukradła sześć pojazdów w zaledwie 40 sekund. Po włączeniu cichego alarmu musi upłynąć 60 sekund, zanim zacznie hałasować, a oni zniknęli tuż przed tym, kiedy zaczęła pracować syrena alarmowa, czyli po około 40 sekundach. „Czas reakcji policji wynosił około trzech minut. To było naprawdę bardzo dobrze zorganizowany i skoordynowany skok” – dodał Bryant.

Po wyjechaniu z salonu złodzieje rozdzielili się i pojechali w diametralnie innych kierunkach. W ciągu nocy policja znalazła pięć z sześciu samochodów. Jeden z nich został zatrzymany w policyjnym pościgu, a jego kierowca został aresztowany. Cztery pozostałe samochody znaleziono porzucone i ukryte w Tennessee i Alabamie. W jednym przypadku Hellcat pozostawiony był na środku drogi, co wskazuje na to, że złodziejowi najzwyczajniej w świecie zabrakło paliwa. Według policji dane z GPS pokazują, że szósty samochód znajduje się aktualnie w Alabamie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News