Tutaj ceny benzyny i Diesla są najwyższe w Europie. Unikajcie tankowania tam, jeśli macie taką możliwość

Tutaj ceny benzyny i Diesla są najwyższe w Europie. Unikajcie tankowania tam, jeśli macie taką możliwość

diesel benzyna ceny paliwo paliwa ropa naftowa ropy

Podaj dalej

Wojna w Ukrainie i kolejne sankcje nakładane na Rosję spowodowały, że miesiąc temu ceny benzyny w całej Europie – również w Polsce, rosły w zastraszającym tempie. Na szczęście obecnie jesteśmy świadkami obniżek na stacjach, ale nie wszędzie tak jest.

Nie ma się co oszukiwać, kierowcy nie mają co liczyć na powrót do cen benzyny sprzed wojny w Ukrainie. I choć obniżka VAT obniżyła ceny paliw, to nie wszyscy wyszli na tym dobrze. Warto wspomnieć chociażby o jednoosobowych działalnościach gospodarczych.

Obniżenie VAT spowodowało, że ci przedsiębiorcy mogą odliczyć od podatku mniejsze kwoty. Dalej jednak możemy czuć się szczęściarzami, ponieważ ceny paliw w Polsce może nie są małe, ale w porównaniu do początku ubiegłego miesiąca – znów akceptowalne. Inni mają dużo gorzej.

Najdroższe paliwo w Europie

Jak wynika z danych opublikowanych przez Federalny Urząd Statystyczny w Wiesbaden, ceny paliwa w Niemczech należą aktualnie do jednych z najwyższych w Europie. Z krajów europejskich tylko Finlandia i Szwecja mają droższy olej napędowy.

Według danych statystycznych olej napędowy w Niemczech kosztował wczoraj średnio 2,06 euro za litr, czyli w przeliczeniu prawie 9,30 zł. To o 45 eurocentów więcej niż w Polsce. Nie lepiej jest z benzyną. Za litr tej mieszanki nasi zachodni sąsiedzi muszą zapłacić 1,99 euro, czyli około 9,00 zł/l.

czy na polskich stacjach zabraknie paliwa
fot. pixabay

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News