Trwają działania prewencyjno- kontrolne przy bramkach na A1. Kierowcy - koniecznie noga z gazu, inaczej wysoki mandat

Kontrole prędkości przy bramkach na autostradzie A1 nie są żadną nowością. Niestety wielu kierowców cały czas ignoruje ograniczenia prędkości i stwarza sobie niepotrzebne problemy w postaci wysokich mandatów. Dlatego właśnie policja cały czas apeluje o jazdę zgodnie z przepisami, bowiem kontrole te nie ustaną.

Trwają działania prewencyjno- kontrolne przy bramkach na A1. Kierowcy – koniecznie noga z gazu, inaczej wysoki mandat
Podaj dalej

– W weekendy bramki na autostradzie A1 są podniesione. Przejazd w tym czasie jest bezpłatny, a przy punktach poboru opłat nie tworzą się kolejki aut. Niestety otrzymujemy coraz więcej sygnałów, że kierowcy, w związku z ułatwieniem przejazdu na tym odcinku, przejeżdżają przez bramki z dużymi prędkościami, stwarzając tym samym zagrożenie na drodze. Dlatego policjanci prowadzą w tym miejscu działania prewencyjno- kontrolne. – czytamy na stronie policji pomorskiej.

Warto pamiętać, że pomorski odcinek autostrady A1 objęty jest stałym nadzorem policjantów ruchu drogowego. Patrolują go radiowozy oznakowane, nieoznakowane oraz oczywiście grupa SPEED.  Szczególną uwagę funkcjonariusze zwracają nie tylko na to czy kierowcy nie przekraczają prędkości, ale również na sposób przewożenia pasażerów i stan trzeźwości.

źródło/fot: POLICJA POMORSKA

Przeczytaj również