Toyota Celica powróci do sprzedaży? Oto jak mogłaby wyglądać

Powszechnie wiadomo, że Toyota ma przewagę nad niektórymi amerykańskimi segmentami motoryzacji. Jej średniej wielkości pickup Tacoma nie został w USA zdetronizowany od lat, RAV4 to za oceanem bestseller, a Camry to najlepiej sprzedający się sedan średniej wielkości. Hitem jest też Corolla w wersji GR oraz modele GR86 i GR Supra. Niektórzy uważają jednak, że Toyota dalej w portfolio ma zbyt mało samochodów sygnowanych GR. Pojawił się więc pomysł, aby przywrócić do życia kultową Toyotę Celicę.

Toyota Celica powróci do sprzedaży? Oto jak mogłaby wyglądać
Podaj dalej

Jest to oczywiście doskonała okazja dla twórców cyfrowych modeli samochodowych, którzy już teraz dali upust swojej wyobraźni. W sieci pojawiły się prace grafików przedstawiające prawdopodobny wygląd kolejnej generacji tego modelu. W szczególności wykazał się w tym obszarze Vince Burlapp (znany również jako vburlapp na Instagramie).

Ten artysta CGI uwielbia marzyć o wszystkich najnowszych modelach z szerokiej dziedziny motoryzacji i myśleć o nich jednocześnie nieszablonowo. Zaproponował już około ośmiu interpretacji RAV4 na rok 2025 lub 2026, a teraz przechodzi do nieco nudnego kompaktowego crossovera Corolla Cross.

fot.: Vince Burlapp

Jest jeden problem…

Trzeba przyznać, że ten konspekt wygląda całkiem ciekawie. Problem polega na tym, że auto w tej formie byłoby swoistą konkurencją dla Supry. Toyota nie może pozwolić sobie na wewnętrzny konflikt interesów. Dlatego zamiast proponowanych 300 koni i napędu AVD, Celica miałaby być niedrogim, 4-miejscowym usportowionym coupe, napędzanym za pomocą układu napędowego Corolli Hybrid.

W taki oto sposób dostajemy Toyotę GR Celica Hybrid. Oczywiście należy to wszystko traktować z przymrużeniem oka. Nic nie jest jeszcze oficjalne, a Toyota może nigdy nie wyjść poza stan plotek w sprawie hipotetycznego odrodzenia Celiki.

Zdjęcie główne: CARSCOOPS – dodatkowy projekt cyfrowy dla nowej Toyoty Celica.

Przeczytaj również