To najtańsze auto elektryczne na świecie. Nówkę kupisz już za 16 tys. zł

W 2020 roku w Chinach powstała mała firma specjalizująca się w produkcji samochodów elektrycznych – Lingbao. Jej pierwszy model Lingbao Box został bardzo ciepło przyjęty w Państwie Środka – głównie ze względu na cenę. Teraz Chińczycy postanowili wprowadzić na rynek jego następcę.

To najtańsze auto elektryczne na świecie. Nówkę kupisz już za 16 tys. zł
Podaj dalej

Tym razem jest to ultra-tani czteromiejscowy samochód o nazwie Lingbao Coco – na szczęście w bardziej przystępnej stylistyce niż jego poprzednik. W porównaniu do modelu Box ma dodatkową parę drzwi, jest dłuższy, szerszy i ma większy rozstaw osi, dzięki czemu jest bardziej praktyczny do codziennego użytku.

Najtańszy „elektryk” na świecie

Jeśli chodzi o wyposażenie, to istnieje niewielka różnica między podstawowym wariantem (Hero) a „eleganckim” (Alliance) Coco. Ze specyfikacji wynika, że ​​wersja Alliance otrzymuje klimatyzację manualną wraz z 9-calowym ekranem informacyjno-rozrywkowym z funkcją Bluetooth. Niestety w modelu podstawowym na próżno szukać chociażby klimatyzacji, dlatego dopłata do wyższej wersji jest w tym przypadku jak najbardziej uzasadniona.

Jeśli chodzi natomiast o bezpieczeństwo, to niestety samochód nie jest wyposażony w poduszki powietrzne w żadnej specyfikacji. Na szczęście ma pasy bezpieczeństwa, tylne czujniki parkowania, oraz układy ABS i EBD.

Coco napędza 41-konny silnik 30kW 95Nm, który pozwala rozpędzić auto do 100 km/h. Maksymalny zasięg pojazdu to 120 km dzięki akumulatorowi litowo-żelazowo-fosforanowemu (który ładuje się do pełna w ciągu 7 godzin). Cena? Jak zapewnia producent, na chińskim rynku cena Lingbao Coco nie przekroczy równowartości 16 tys. zł.

Przeczytaj również