To chyba nowy rekord Polski. Jednego dnia zatrzymali... 27 pijanych kierowców

W środę 9 marca policjanci z drogówki zatrzymali 27 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Rekordzistą okazał się 63-letni kierowca ciągnika rolniczego, który miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie i kierował na podwójnym zakazie. Zasada „Piłeś? Nie jedź!” jest zawsze aktualna.

To chyba nowy rekord Polski. Jednego dnia zatrzymali… 27 pijanych kierowców
Podaj dalej

Czy my się czegoś w końcu nauczymy?

W minioną środę ponad 180 policjantów głównie z drogówki zwracało szczególną uwagę na stan trzeźwości kierowców podróżujących po podlaskich drogach. W sumie od wczesnych godzin porannych do późnego wieczora mundurowi przebadali ponad 11 tysięcy kierowców. Niestety, wciąż nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak poważnym zagrożeniem na drodze jest alkohol.

Policjanci zatrzymali 27 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu. Każdy z nich staje się niebezpieczny nie tylko dla samego siebie, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie wpływa na koncentrację i refleks kierującego.

Niechlubnym rekordzistą okazał się zatrzymany w gminie Rudka 63-latek. Mężczyzna wsiadł za kierownicę ciągnika rolniczego mając niemal 1,5 promila alkoholu w organizmie. Wpadł w ręce policjantów z bielskiej drogówki. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mieszkaniec gminy Brańsk ma podwójny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Stracił uprawnienia, bo już wcześniej był zatrzymany za jazdę po alkoholu.

Zakazy te obowiązują do 2032 roku. Natomiast suwalscy policjanci zatrzymali 37-latkę, która wsiadła za kierownicę bmw pod wpływem środka odurzającego. Potwierdziło to wstępne badanie na zawartość narkotyków w organizmie. Została od niej również pobrana krew do dalszych badań. Od ich wyników zależy jaką poniesie odpowiedzialność.

Odpowiedzialny kierowca to przede wszystkim trzeźwy kierowca, który potrafi przewidywać sytuacje na drodze i nigdy nie wsiada za kierownicę, gdy wypije alkohol. Hasło „Piłeś? Nie jedź!” jest zawsze aktualne. Przez dwa pierwsze miesiące 2022 roku tylko policjanci z drogówki zatrzymali 275 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę po wcześniejszym spożywaniu alkoholu. Nietrzeźwi kierowcy spowodowali 3 wypadki, w których 1 osoba zginęła, a 5 zostało rannych.

Przeczytaj również