Ta Dacia Logan kosztuje 170 000 tys zł i możesz ją sobie kupić. W czym tkwi jej wyjątkowość?

Dacia Logan powszechnie kojarzy się ze skromnym czterodrzwiowym sedanem za rozsądne pieniądze. Jednak egzemplarz, który został wystawiony na sprzedaż w Rumunii nie przypomina seryjnego Logana – ani wyglądem, ani ceną.

Ta Dacia Logan kosztuje 170 000 tys zł i możesz ją sobie kupić. W czym tkwi jej wyjątkowość?
Podaj dalej

Samochód został zbudowany przez zawodowego kierowcę wyścigowego Cosmin Ion, który udostępnił go w grupie Unique Cars For Sale na Facebooku. W opisie ogłoszenia można przeczytać, że prace nad Dacią zostały rozpoczęte w 2020 roku. Oprócz podwozia i świateł, pojazd ma niewiele wspólnego z drogową wersją rumuńskiego sedana, ponieważ większość podzespołów została zmodernizowana w celu uzyskania lepszych osiągów na torze.

Cosmin Ion
fot: Cosmin Ion

Pod maską znajduje się 2-litrowy silnik F4R, który generuje 220 KM. Moc przekazywana jest na przednią oś przez sześciobiegową sekwencyjną skrzynię biegów firmy Sadev. Zawieszenie zostało w pełni zmodernizowane przez BC Racing i jest wyposażone w trzystopniowe regulowane sprężyny firmy INTRAX. W środku

Wnętrze jest pozbawione wszelkich zbędnych elementów. W środku znajdziemy pełną klatkę bezpieczeństwa, dwa kubełki OMP, sportowy hamulec ręczny, kierownicę Momo i automatyczny system gaśniczy. Dzięki zastosowaniu środków zmniejszających wagę wagę (szyby z pleksi i nadwozie z włókna szklanego) Dacia waży zaledwie 1050 kg. Jeśli bylibyście zainteresowani takim projektem, to link do aukcji znajduje się tutaj.

Od razu jednak uprzedzamy, że za to auto trzeba wyłożyć 35 000 euro, czyli w przeliczeniu około 170 000 zł.

fot: Cosmin Ion
fot: Cosmin Ion

fot: Cosmin Ion

Przeczytaj również