Sprzedają fałszywe karty parkingowe osoby niepełnosprawnej. Policja rozkłada ręce i nic nie może zrobić

Niektóre kreatywne pomysły na biznes nigdy nie przestaną zaskakiwać. Jednak jeśli żerują one na najniższych instynktach i bezpośrednio uderzają w osoby niepełnosprawne, jest to po prostu proceder obrzydliwy i niemający absolutnie żadnego usprawiedliwienia. Bo nawet chęć zarobku za wszelką cenę w czasach kryzysu w ten sposób, jest krótko to ujmując – haniebna.

Sprzedają fałszywe karty parkingowe osoby niepełnosprawnej. Policja rozkłada ręce i nic nie może zrobić
Podaj dalej

Obrzydliwe oszustwo

W sieci jakiś czas temu pojawiła się strona internetowa, na której można kupić „kolekcjonerskie hologramy”, które w zasadzie niczym nie różnią się od kart parkingowych, które wydawane są osobom niepełnosprawnym.

Oczywiście z czystej przyzwoitości nie przytoczymy tutaj adresu portalu. Aby usprawiedliwić haniebny proceder, pomysłodawcy strony zamieścili na niej następującą adnotację:

– „Nasze karty parkingowe z adnotacją o możliwości parkowania w miejscach przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych można wykorzystywać tylko i wyłącznie do celów kolekcjonerskich. Nie bierzemy odpowiedzialności za nieprawidłowe i zakazane wykorzystanie przedmiotów oferowanych przez nas”.

Sklep dodaje jednak, że „ karty posiadają prawdziwe hologramy, dlatego Twoja kolekcja będzie wyglądała na w 100% realną”. To w zasadzie jest zapewnieniem, że taka – nazwijmy rzeczy po imieniu – podróbka, będzie w stanie wprowadzić w błąd policję czy straż miejską. I to, że nawet w przypadku wątpliwości co do autentyczności dokumentu, interwencja nie zostanie przeprowadzona, jest wysoce prawdopodobne.

Policja nic nie może zrobić…

Niestety służby mundurowe mają w tym przypadku związane ręce, bo taki falsyfikat jest prawie nie do sprawdzenia. Nie ma żadnego urządzenia skanującego np. kod z karty, ani rejestru osób niepełnosprawnych w bazach danych służb.

Przeczytaj również