Śmiałek kradł auto z dwoma promilami w organizmie. Oto jaki był finał tej historii

Mężczyznę, który ukradł auto sprzed jednej z posesji w Legnicy, zauważył pracownik obsługujący kamery miejskiego monitoringu. Operator namierzył skradziony pojazd, który poruszał się ulicami Legnicy. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów, którzy zatrzymali sprawcę. Okazało się, ze nie tylko ukradł on samochód, ale też kierował nim, będąc w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

złodziej czeski kradzione
Podaj dalej

Kilka dni temu, tuż przed północą, po otrzymaniu informacji o kradzieży auta na ulicy Brzozowej w Legnicy, pracownik obsługujący kamery monitoringu miejskiego zauważył na podglądzie jednej z kamer utracony pojazd poruszający się ulicami miasta. Powiadomił o tym dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, który natychmiast skierował we wskazane miejsce patrol.

„Oko” kamery obserwowało drogę, jaką podążał kierujący w skradzionym aucie, a operator na bieżąco informował mundurowych o jego aktualnym położeniu. Dzięki skoordynowanej pracy osoby obsługującej monitoring miejski i policjantów, na ulicy Parkowej funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali podejrzewanego o kradzież 22-latka. Zanim jednak sprawca wpadł w ręce stróżów prawa, próbował uniknąć zatrzymania. Widząc stojący naprzeciwko radiowóz i podbiegającego w jego kierunku policjanta, zaczął bardzo dynamicznie cofać. Po chwili został zablokowany przez drugi radiowóz i jego plan ucieczki spalił na panewce.

Okazało się, że zatrzymany nie tylko ukradł auto, ale też kierował nim, mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Cztery dni później ten sam mężczyzna na jednej z posesji w Rzeszotarach z zaparkowanego pojazdu próbował dokonać kradzieży elektronarzędzi. Został jednak powstrzymany przez właściciela auta i przekazany wezwanym na miejsce chojnowskim policjantom.

Mężczyźnie przedstawione zostały trzy zarzuty, za które grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

POLICJA DOLNOŚLĄSKA / KMP W LEGNICY

Przeczytaj również