Rzadko bywa w Polsce, więc nie wyrobił prawa jazdy. Teraz może zapłacić 30 tysięcy

Rzadko bywa w Polsce, więc nie wyrobił prawa jazdy. Teraz może zapłacić 30 tysięcy

125-204899

Podaj dalej

Policjanci z monieckiej drogówki zatrzymali kolejnego kierowcę bez uprawnień. 24 – latek nigdy nie zrobił prawa jazdy, bo jak twierdził rzadko przebywa w Polsce. Za kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższa niż 1500 złotych. Maksymalna grzywna może wynieść nawet 30 tysięcy złotych.

Tłumaczenie 11/10

Kolejny kierowca przekona się ile kosztuje jazda bez uprawnień. Wczoraj przed 19 policjanci monieckiej drogówki zatrzymali do kontroli mazdę. Podczas sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że siedzący za kierownicą osobówki 24-latek nie posiada uprawnień do kierowania. Tłumaczył, że „nigdy nie zrobił prawa jazdy, bo rzadko bywa w Polsce”.

Na podstawie zmian obowiązujących od początku roku, za kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższa niż 1500 złotych. Maksymalna grzywna może wynieść nawet 30 tysięcy złotych.

Do tej pory, takie osoby mogły być ukarane mandatem karnym w wysokości 500 złotych. Teraz obligatoryjnie sprawa trafia do sądu, a kierującemu, oprócz wysokiej grzywny, grozi też zakaz kierowania pojazdami od 6 miesięcy do 3 lat.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News