Powstanie kolejna ważna obwodnica w Polsce. Na ten projekt kierowcy czekali ze zniecierpliwieniem

Powstanie kolejna ważna obwodnica w Polsce. Na ten projekt kierowcy czekali ze zniecierpliwieniem

opłaty dla kierowców ciężarówek

Podaj dalej

Budowa wschodniej obwodnicy Łańcuta uzyskała ponad 32 mln zł dofinansowania z Rządowego Fundusz Rozwoju Dróg. Obwodnica powstanie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 877, od węzła A4 Łańcut do drogi krajowej nr 94 w Głuchowie. 3 czerwca 2023 r. o tej inwestycji mówił minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podczas pobytu w województwie podkarpackim.

Powstanie wschodnia obwodnica Łańcuta

– To kolejna inwestycja w Polsce, która powstaje dzięki wsparciu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Takie lokalne inwestycje są najlepszym przykładem tego, z jaką odpowiedzialnością nasz rząd podchodzi do współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego w całej Polsce. Dzięki nowym drogom kolejne polskie miasta, miasteczka i wsie stają się bardziej dostępne, dynamicznie się rozwijają i stają się konkurencyjne – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Obwodnica będzie miała 3,4 km długości i będzie stanowiła fragment drogi wojewódzkiej nr 877. Jej początek przewidziano na istniejącym rondzie na skrzyżowaniu autostrady A4 z drogą wojewódzką nr 877 w miejscowości Wola Dalsza, natomiast koniec na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 94 z ulicą Graniczną na granicy Łańcuta i Głuchowa.

Inwestycja posiada już przygotowaną dokumentację oraz stosowne decyzje. Będzie realizowana w latach 2022 – 2024.

Obwodnica Łańcuta w ciągu dk 94

Kierowcy od 2021 r. mogą już korzystać z mającej blisko 6 km długości obwodnicy Łańcuta w ciągu drogi krajowej nr 94. W ramach tej inwestycji powstała droga jednojezdniowa, dwupasowa. Przebudowane zostały skrzyżowania, powstały 2 obiekty inżynierskie (most na Sawie oraz przepust) oraz drogi dojazdowe. Zbudowane zostały zatoki autobusowe, chodniki i ciągi pieszo-rowerowe, urządzenia infrastruktury technicznej, a także elementy zabezpieczeń ekologicznych.

Zadania obwodnicowe z dofinansowaniem z RFRD

Ze środków RFRD od 2021 r. dofinansowywana jest budowa obwodnic w ciągu dróg wojewódzkich. Na Podkarpaciu z rządowym wsparciem w wysokości blisko 150 mln zł powstaną obwodnice: Łańcuta w ciągu drogi wojewódzkiej nr 877, Tyczyna w ciągu DW 878 oraz Leska w ciągu DW 894. Umowy na realizację tych zadań zostały już podpisane.

MINISTERSTWO INFRASTRUKTURY

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News