Porzucone pojazdy po 30 latach zostały usunięte z hotelowego parkingu. To Mini Cooper i Yamaha

Porzucone pojazdy po 30 latach zostały usunięte z hotelowego parkingu. To Mini Cooper i Yamaha

Porzucone pojazdy po 30 latach zostały usunięte z hotelowego parkingu. To Mini Cooper i Yamaha

Podaj dalej

Porzucone przez właścicieli na wiele dekad samochody najczęściej odnajdywane są w starych garażach, stodołach, halach czy kontenerach. W tym jednak przypadku było zupełnie inaczej. Mini Cooper i motocykl marki Yamaha zostały usunięte z hotelowego parkingu w Grecji, gdzie zaparkowane były przez ponad… 30 lat.

Tak zwane „znaleziska stodołowe” zwykle występują w odludnych miejscach, ale czasami klasyczne pojazdy porzucane są również w centrach miast. Tak było właśnie w Atenach, gdzie Mini Cooper i Yamaha zostały odzyskane z hotelowego parkingu ponad trzy dekady po tym, jak właściciel je tam zostawił.

Niezwykły widok na przyhotelowym chodniku…

Wszystkie te lata ekspozycji na kurz i wilgoć odbiły się na pojazdach, które delikatnie to ujmując – są w nienajlepszym stanie i oczywiście już nigdy nie powrócą na drogi. Nadwozie jest tak brudne, że prawie nie widać lakieru. Widać natomiast wyraźne ślady rdzy na zewnątrz i na chromowanych zderzakach, opony są popękane, szyby które się ostały są zamglone, a dach z z materiałowej więcej się raczej składać nie będzie. Nie mamy więcej zdjęć samochodu, ale jesteśmy przekonani, że komora silnika i podbudowa będą wyglądały równie fatalnie.

Motocykl Yamaha jest w lepszej kondycji, co pozwala wierzyć, że dałoby się go uratować. Choć oczywiście taki projekt wymagałby po tylu latach postoju wielu prac konserwatorskich. W tym miejscu należy wspomnieć, że zdjęcia towarzyszące temu artykułowi wykonał Ektor Zenetos Rokkos. Mężczyzna przypadkiem przeszedł przed hotelem Titania w Atenach i natknął się na ten niezwykły widok.

Mini i Yamaha zostały wyciągnięte z podziemnego parkingu, i „ujrzały” słońce po raz pierwszy od dziesięcioleci. Pojazdy były tymczasowo zaparkowane na chodniku, czekając na odholowanie. Niestety ich 16historia nie jest nikomu znana. A Ponieważ po tak wielu latach nikt się po nie nie zgłosił, teraz skończą na złomie.

fot: Ektor Zenetos Rokkos

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News