Polska policja ma nowe, bardzo nietypowe radiowozy. Robią wrażenie!

Trzeba przyznać, że w ostatnim czasie policjanci drogówki w Polsce (głównie grupy Speed, ale jak zaraz się przekonacie – nie tylko) nie mogą narzekać na samochody, którymi na co dzień przychodzi im patrolować nasze drogi. Flota radiowozów w zasadzie co kwartał rozszerza się o nowe, coraz to bezpieczniejsze, wygodniejsze i szybsze modele.

Polska policja ma nowe, bardzo nietypowe radiowozy. Robią wrażenie!
Podaj dalej

Co jednak najważniejsze, samochody polskiej policji zawsze dostosowane są, do warunków środowiskowych, w których przyjdzie im pracować. Dlatego właśnie tak ważne jest odpowiednie dopracowanie i określenie warunków przetargowych, aby flotę policji zasilał tylko taki sprzęt, który poradzi sobie w każdych okolicznościach.

W teren Fordem Rangerem

– Policjanci z Poznania dostali 2 nowe oznakowane radiowozy. Terenowy Ford Ranger pozwala im sprawnie przemieszczać się w trudnym terenie. Samochody został zakupiony w głównej mierze dzięki dofinansowaniu Starostwa Powiatowego w Poznaniu oraz ze środków budżetowych Policji.

4 stycznia na terenie pow. śremskiego funkcjonariusze z Komisariatu Wodnego KWP w Poznaniu i Ogniwa Konnego KMP w Poznaniu doskonalili technikę jazdy w trudnym terenie otrzymanymi pojazdami. Do swojej dyspozycji mieli 2 samochody terenowe – Fordy Rangery. Pod maską mają 2 litrowe silniki diesla i rozwijają moc 213 KM. Są wyposażone w napęd na 4 koła, reduktor i opony terenowe AT. – czytamy na stronie policji wielkopolskiej.

fot. Łukasz Kędziora
fot. Łukasz Kędziora

Pod okiem doświadczonych instruktorów policjanci poznawali możliwości i sposoby wykorzystania nowych aut. Atutem tego treningu były doskonale przygotowane moduły szkoleniowe, które pozwalały na zapoznanie się z możliwościami i sposobem działania wszystkich systemów wsparcia kierowcy w trudnym terenie. Panujące warunki podnosiły poziom trudności, umożliwiając jednocześnie wszechstronne wykorzystanie terenówek.

fot. Łukasz Kędziora

Dzięki temu, niezależnie od sytuacji, z którą przyjdzie się policjantom zmierzyć w codziennej służbie, będą mogli skutecznie nieść pomoc potrzebującym. Auta będą wykorzystywane w miejscach, do których dotarcie normalnym radiowozem byłoby niemożliwe.

POLICJA WIELKOPOLSKA
fot. Łukasz Kędziora

Przeczytaj również