Policjanci myśleli, że widzieli już wszystko. I wtedy pojawił się on... w bagażniku

Praca w policji ma to do siebie, że każdego dnia funkcjonariusze muszą mierzyć się nie tylko z niebezpiecznymi, ale również dziwnymi sytuacjami. Pracując w tym zawodzie po pewnym czasie można odnieść wrażenie, że widziało się już wszystko. I wtedy właśnie dochodzi do sytuacji takiej, jak ta…

Policjanci myśleli, że widzieli już wszystko. I wtedy pojawił się on… w bagażniku
Podaj dalej
  • BAGAŻNIK -miejsce lub urządzenie w pojazdach mechanicznych przeznaczone do przewożenia bagażu

Powyższa definicja bagażnika jest prosta, logiczna i dla wszystkich powinna być świetnie rozumiana. Bagażnik służy do przewozu bagażu – koniec i kropka, nie ma tutaj o czym dyskutować. Jak się jednak okazuje, nie wszyscy zdają sobie sprawę z jego prostej funkcjonalności. Najlepszym tego przykładem jest pewna para, która została zatrzymana na terenie gminy Prażmów. Co było powodem interwencji policjantów z drogówki?

Jak informuje KPP w Piasecznie, funkcjonariusze zauważyli osobowe subaru jadące z otwartą klapą bagażnika. Funkcjonariusze niezwłocznie postanowili sprawdzić jaki jest powód takiego stanu rzeczy. Kiedy zrównali się z pojazdem dostrzegli, że w bagażniku siedzi uśmiechnięty mężczyzna. Jak się okazało za kierownicą auta była jego 39-letnia żona.

Mężczyzna tłumaczył policjantom, że w ten sposób chciał nagrać film, którego głównym „bohaterem” miało być auto koleżanki. Stało się jednak inaczej, bowiem to nieodpowiedzialny „kamerzysta” stał się antybohaterem, a jego wyczyn szybko trafił do sieci.

Policja przypomina, że samo zdarzenie, choć niektórym może wydawać się zabawne, zakończyło się mandatem karnym w wysokości 1500 zł oraz 10 punktami karnymi, które trafiły na konto 39-letniej kierującej. Przerwana i zakończona została również produkcja filmu, ponieważ przewóz pasażera w bagażniku nijak ma się do obowiązujących przepisów.

Takie nierozsądne i może z pozoru niegroźnie wyglądające zdarzenia kończą się niejednokrotnie bardzo poważnie. Będąc uczestnikami ruchu drogowego pamiętajmy o tym, że każda nasza decyzja ma ogromne znaczenie i wpływa na bezpieczeństwo nie tylko nas samych, ale również innych osób. To od naszego rozsądku i poważnego traktowania przepisów zależy to jak będzie klarowało się bezpieczeństwo na naszych drogach. – czytamy na stronie KPP w Piasecznie.

 

Przeczytaj również