Policja szykuje ogromną akcję w całej Polsce. Tego dnia posypią się mandaty

Policja w całym kraju przygotowuje się do przedłużonego weekendu, który związany jest z Bożym Ciałem. Funkcjonariusze spodziewają się zwiększonego ruchu, dlatego też możemy spodziewać się wzmożonych kontroli w całej Polsce. Wszystko to oczywiście ze względów bezpieczeństwa.

mandat policja zatrzymanie gaśnica trójkąt światła pytanie odpowiedź
Podaj dalej

Boże Ciało 2024 na drogach

Przed nami długi weekend związany ze świętem Bożego Ciała. Dlatego od dzisiaj, aż do 2 czerwca należy przygotować się na podejmowanie przez policjantów wszelkich działań zmierzających do zapewnienia bezpieczeństwa podróżującym oraz ograniczenie zdarzeń drogowych, zwłaszcza tych ze skutkiem śmiertelnym.

– Przedłużony czerwcowy weekend charakteryzuje się zwiększonym natężeniem ruchu, zarówno tych zmotoryzowanych, jak i niechronionych użytkowników dróg, dlatego też należy się spodziewać większej liczby patroli ruchu drogowego. Policjanci będą korzystać nie tylko z oznakowanych radiowozów, ale także z nieoznakowanych, wyposażonych w wideorejestratory i służbowych motocykli – ostrzega podkom. Remigiusz Rakowski z WRD KWP w Bydgoszczy.

Wyjątkowa promocja dla kierowców. Odbierz bon o wartości 120 zł na paliwo

Policyjne plany na długi weekend

W najbliższych dniach na drogach spotkamy większą liczbę patroli, zwłaszcza w czasie „wyjazdów” i „powrotów”. Policja będzie podejmować działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim podróżującym. W tym środkami komunikacji zbiorowej, na dworcach autobusowych i kolejowych. Do zadań wielu załóg należeć będzie zapewnienie bezpieczeństwa osobom uczestniczącym w uroczystościach religijnych. Policjanci zabezpieczą też procesje, które tego dnia będą przechodziły ulicami wielu miejscowości.

W nadchodzących dniach funkcjonariusze będą widoczni nie tylko na głównych szlakach komunikacyjnych, ale również na drogach lokalnych. Do zadań policjantów należeć będzie przede wszystkim kontrola prędkości, ujawnianie kierujących dopuszczających się agresywnych zachowań za kierownicą, ale także reagowanie na nieprawidłowe zachowania kierujących wobec pieszych i rowerzystów. Należy spodziewać się także bezwzględnego karania osób prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Karane będą też osoby poruszające się się bez wymaganych uprawnień.

Biorąc pod uwagę trwający sezon dla motocyklistów, motorowerzystów i rowerzystów oraz liczbę zdarzeń drogowych z ich udziałem, funkcjonariusze będą egzekwować od kierujących pojazdami przestrzeganie ograniczeń prędkości oraz właściwe zachowania wobec użytkowników jednośladów.

 W wydłużony czerwcowy weekend może być zmienna pogoda. Weźmy to pod uwagę i dostosujmy prędkość do panujących warunków panujących na drodze – apeluje podkom. Remigiusz Rakowski.

Mandat 500 zł i 12 punktów karnych, dron zajrzy do twojego auta

– Skuteczną bronią do walki z piratami drogowymi są też drony, dzięki którym policjanci zwiększą swoją skuteczność – zauważył przedstawiciel KGP. Mundurowi latającą kamerą wytropią nie tylko wyprzedzanie w niedozwolonych miejscach, ale także zajrzą do samochodów jadących oraz oczekujących na zmianę świateł na skrzyżowaniu. Każdy kierowca przyłapany z telefonem w ręku zostanie zatrzymany przez patrol i rozliczony z wykroczenia. Nowy taryfikator w tej sytuacji przewiduje karę w wysokości 500 zł i 12 punktów karnych.

Przeczytaj również