Orlen zaczął uzupełniać paliwo na swoich stacjach. Pomaga wojsko. Wiemy co dalej będzie z LPG

Orlen zaczął uzupełniać paliwo na swoich stacjach. Pomaga wojsko. Wiemy co dalej będzie z LPG

Stacja ORLEN

Podaj dalej

Wybuch wojny na Ukrainie spowodował, że Polacy zaczęli masowo tankować swoje samochody i robić zapasy paliwa. W wyniku tych bezpodstawnych działań na wielu stacjach w całym kraju zaczęło brakować podstawowych rodzajów paliwa – Pb95 i ON. Teraz sytuacja na szczęście powoli wraca do normy.

Jak podaje portal businessinsider.com.pl, Orlen przy współpracy logistycznej wojska zaczął uzupełniać niedobory paliwa na swoich stacjach. „Na bieżąco realizujemy wszystkie dostawy na stacje i mamy odpowiednie zapasy, by zachować ich ciągłość” – zapewnił we wtorek prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, dziękując jednocześnie wojsku za udzieloną pomoc.

Stacja ORLEN
fot. PKN ORLEN

Daniel Obajtek„Wielokrotnie współpracowaliśmy z MON i zawsze możemy na siebie liczyć. Dziękujemy WP za wsparcie logistyczne. – napisał we wtorek na Twitterze prezes PKN Orlen.

Z kolei Polska Organizacja Gazu Płynnego poinformowała,  że aktualnie bezpieczeństwo dostaw LPG jest zagwarantowane. Wobec tego nie ma aktualnie ryzyka wstrzymania dostaw tego paliwa dla kierowców.

 

źródło: businessinsider.com.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News