Okazał policjantom prawo jazdy kupione na odpuście. "Sprzedający zapewniał, że będzie ok” [ZDJĘCIA]

Policjanci z powiatu dzierżoniowskiego zatrzymali mężczyznę, który posłużył się podrobionym prawem jazdy. 46-latek zaparkował wcześniej swój pojazd w miejscu gdzie utrudniał ruch. W trakcie kontroli wyszło na jaw, że dokument którym posłużył się podejrzany był podrobiony. Okazało się, że prawo jazdy zostało kupione przez Internet. W związku z tym przestępstwem, mężczyźnie może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Policjant sprawdzający prawo jazdy
Podaj dalej

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z dzierżoniowskiej komendy pełnili służbę patrolową na terenie miasta. 5 stycznia br., przed godziną 12.00, dyżurny skierował patrol na ulicę Szkolną, gdzie miał być zaparkowany opel stwarzający utrudnienia w ruchu drogowym.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie i ustalili sprawcę niezgodnego z prawem pozostawienia samochodu. Obcokrajowiec pochodzący z wyspiarskiego państwa w południowo-wschodniej Azji okazał polskie prawo jazdy. Przedstawiony dokument od razu wzbudził podejrzenia policjantów.

W trakcie sprawdzania osoby w policyjnych bazach danych okazało się, że 46-latek nie posiada uprawnień do kierowania. Sprawdzony numer PESEL widniejący w podrobionym dokumencie był przypisany do zupełnie innej osoby. Mężczyzna wstępnie wyjaśnił, iż zakupił prawo jazdy on-line, a sprzedający zapewniał, że „będzie ok”.
Podejrzany usłyszał już zarzut dotyczący popełnionego przestępstwa.

Przypomnijmy, że kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego podlega karze pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Przeczytaj również