Odnaleźli 35 skradzionych luksusowych samochodów. W tym takie perełki jak Aston Martin i Bentley

Kradzież samochodów jest dosyć powszechnym przestępstwem. Ostatnio FBI oszacowało, że od 2019 roku w Stanach Zjednoczonych skradziono 721 885 pojazdów różnego typu. Część z nich udało się odzyskać, ale ostatnie odkrycie policjantów z Los Angeles to chyba największa tego typu akcja w ostatnich latach.

Odnaleźli 35 skradzionych luksusowych samochodów. W tym takie perełki jak Aston Martin i Bentley
Podaj dalej

W Kaliforni po przeszło dwumiesięcznym śledztwie udało się odzyskać 35 luksusowych samochodów, które zostały „nieuczciwie zakupione od niczego niepodejrzewających lokalnych dealerów”. Jak podaje California Highway Patrol wśród odzyskanych samochodów są m.in. Aston Martin Vantage, Bentley Continental GT i Corvette C8. Nie opublikowano pełnej listy, ale inne odzyskane pojazdy pochodziły od marek takich jak Jaguar, Land Rover, Lexus i Porsche. Policjanci oszacowali wstępnie, że całkowita wartość odzyskanych aut wynosi około 2,3 miliona USD czyli w przeliczeniu około 9,6 mln zł.

Śledztwo jest w toku, ale przeszukanie mieszkań podejrzanych zakończyło się jednym aresztowaniem, konfiskatą broni palnej i odkryciem uprawy marihuany z ponad 400 roślinami. Jak zauważyła policja, podejrzani o kradzież pojazdów często biorą udział  również w innych brutalnych przestępstwach, które mają szkodliwy wpływ na społeczeństwo.

Przeczytaj również