Nowy rekord świata zaniżenia wartości licznika padł w Polsce? Odjął tyle kilometrów, ile wystarczyłoby do objechania naszej planety 7 razy

Policjanci „drogówki” od 1 stycznia 2020 roku korzystają z nowych uprawnień. W ich ramach sprawdzają zapisy z samochodowych drogomierzy. Funkcjonariusze z Suwałk w wyniku policyjnej kontroli osobowego volkswagena wykazali, że wskazanie jego licznika zostało zaniżone o ponad 300 000 kilometrów. Taka ilość pozwoliłaby objechać Ziemię po równiku aż 7 razy. Dla lepszego zobrazowania dodamy tylko, że niewiele większa ilość kilometrów dzieli naszą planetę od… Księżyca. Brawo on!

Nowy rekord świata zaniżenia wartości licznika padł w Polsce? Odjął tyle kilometrów, ile wystarczyłoby do objechania naszej planety 7 razy
Podaj dalej

Kogoś poniosło…

Do tego zdarzenia doszło na DK nr 8 w miejscowości Szypliszki. Uwagę policjantów z suwalskiej drogówki zwrócił samochód marki volkswagen, którego kierujący naruszał dopuszczalność używania świateł przeciwmgielnych. Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli. Sprawcą wykroczenia okazał się 52-letni mieszkaniec powiatu płockiego. Dodatkowo policjanci, realizując czynności w ramach nowych uprawnień, sprawdzili także aktualny stan drogomierza.

Licznik
Fot. pixabay.com

Po weryfikacji w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców okazało się, że jest on zaniżony o ponad 300 000 kilometrów. Wcześniejszy wpis ze stacji diagnostycznej wykazał stan 548 915 kilometrów, w chwili policyjnej kontroli było to 230 037 kilometrów. Siedzący za kierownicą właściciel volkswagena nie potrafił wyjaśnić, dlaczego stan licznika jest niższy niż ten odnotowany i zarejestrowany w bazie CEPiK w 2019 roku.

Policjanci wyjaśnili w toku prowadzonych czynności jak doszło do zmiany wskazań drogomierza i kto jest za to odpowiedzialnym. Mundurowi przypominają, że zgodnie z prawem, zmiana wskazania drogomierza pojazdu mechanicznego jest przestępstwem. Warto o tym pamiętać.

Przeczytaj również